Nevra oldala
.
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Szmll
Induls: 2006-11-03
 
Translation

 
 

FOLDAL

 

Isten hozott nlam...  

 

 

 

 

 


Nvnapi idzetek kldse...

Boldog nvnapot kvnok az nnepelteknek!

 

 

AYURVEDA TESZT

 Naptr

 

PRKAPCSOLAT KALKULTOR

 

SZERELEM TESZT

 

 

 

 

Angyalok

Dmonok

Galria

lmok

Ksrtetek

Vmprok

Boszorknykonyha

Aura

Csakrk

Varzslatok

Meditci / jga

Termszetfeletti kpessgek

Bjitalok

Gygynvnyek

Grafolgia

svnyok s drgakvek

Akupresszra

Gygyts

letmd

Versek

Nomen est omen

Karma

Boszorknysg

Illolajok

Knai horoszkp

Etikett

Prkapcsolat

Gyermeknevels

Szpsgpols

Sznhidrt kalkultor

 

 

Diavettsek-PPS

Tanulmnyok

Testbeszd

Tlvilg

Ltskok

Horoszkp

Humor

Inkvizci

Jtkok

Jegyzetek

Jslsok

Mgikus lnyek

Romantika

Babonk

Bioritmus

Elemek

Hipnzis

Rejtlyek

Buddhizmus

Mantra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mensor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
kpessgek
kpessgek : Klnbz asztrlis jelensgek

Klnbz asztrlis jelensgek


Klnbz asztrlis jelensgek

Okunk van felttelezni, hogy vlheten nem fog hossz ideig tartani, amg nhny fizikai-feletti er alkalmazsa ismertt vlik szerte a vilgon. A spiritiszta szenszokon mindennapi gyakorlat egy lnyegben ellenllhatatlan er alkalmazsa, pldul valami rendkvli sly megmozdtsa egy pillanatra. Tbb md van r, ahogyan az ilyen eredmnyeket ltre lehet hozni. Utalsokat az albbi ngyre tallhatunk.

1. A Fld felsznn az egyik plustl a msikig hatalmas terikus ramlatok folynak olyan mennyisgben, amelyek ezt az ert olyan ellenllhatatlann teszik, mint amilyen a dagly ereje, s lteznek olyan mdszerek, amelyek segtsgvel ezt az risi ert biztonsggal fel lehet hasznlni, br az irnytsukra tett gyetlen prblkozs a legnagyobb veszllyel jr.

2. Ltezik egy terikus nyoms, amely nmileg megfelel a lgkri nyomsnak, br annl mrhetetlenl nagyobb. A gyakorlati okkultizmus tantja, hogy hogyan lehet egy adott terikus tmeget elszigetelni a tbbi tertl, s gy az terikus nyoms hatalmas erejt mkdsbe lehet hozni.

3. Ltezik egy hatalmas potencilis energiakszlet, amely alv llapotv vlt az anyagban a finomnak a durvba val lesllyedse sorn, s az anyag llapotnak megvltoztatsval ennek egy rszt lehetsges felszabadtani s felhasznlni, valahogy gy, ahogyan a h formjban rejl energia a lthat anyag llapotnak megvltoztatsval felszabadthat.

4. Sok eredmnyt lehet elrni azzal, amit rezonl rezgsknt ismernk. Az anyag azon osztlynak alaphangjt megszlaltatva, amelyre hatst kvnunk gyakorolni, szmtalan rezonl rezgst vlthatunk ki. Amikor ezt a fizikai skon tesszk meg, pldul megszlaltatunk egy hangot egy hrfn, s ms azonosan hangolt hrfkat knyszertnk arra, hogy azok rezonlva vlaszoljanak, semmilyen tovbbi energia nem keletkezik. Az asztrlis skon azonban az anyag sokkal kevsb tehetetlen, s gy amikor azt rezonl rezgsekkel mkdsbe hozzuk, a sajt leterejt hozzteszi az eredeti impulzushoz, amely gy sokszorosra nvekedhet. Az eredeti impulzus tovbbi ritmikus megismtlsvel a rezgseket annyira fel lehet ersteni, hogy az eredmny az okhoz kpest minden sszer mrtket fellml. gy tnik, ezzel az ervel elrhet teljestmnyek tern szinte semmilyen korlt nem ltezik egy nagy Adeptus szmra, aki teljesen tudatban van a lehetsgeinek, mert maga a Vilgegyetem teremtse is a Kimondott Sz ltal keltett rezgsek eredmnye.

A mantrk vagy varzsigk azon osztlya esetben, amelyek eredmnyket nem valamilyen elementl irnytsval, hanem csak bizonyos hangok ismtlsvel rik el, a hatsfok szintn a rezonl rezgsek ilyen mkdstl fgg.

A sztbomls jelensgt szintn rendkvl gyors rezgsek mkdtetsvel lehet elidzni, amelyek legyzik az ppen kezelt trgy molekuli kztti kohzis ert. Egy nmileg ms tpus, mg gyorsabb rezgs ezeket a molekulkat alkot atomjaikra vlasztja szt. Az a test, amelyet gy teri llapotba hozunk, nagyon nagy sebessggel mozgathat az egyik helyrl a msikra, s abban a pillanatban, amikor a kifejtett ert visszavonjuk, az ternyoms az anyagot arra knyszerti, hogy ismt felvegye az eredeti llapott.

Meg kell magyarznunk, hogy egy trgy alakja hogyan marad meg, amikor azt sztbontjuk, azutn pedig jra materializljuk. Pldul, ha egy fmkulcsot h segtsgvel gzllapotba hozunk, amikor a ht elvonjuk, a fm megszilrdul, de kulcs helyett az csak egy fmdarab lesz. Ennek az az oka, hogy az elementlis eszencia, amely thatja a kulcsot, a kulcs llapotnak megvltozsval sztszrdik. Nem azrt, mert a h hatssal van az elementlis eszencira, hanem mert amikor ideiglenes teste szilrd testknt elpusztul, az elementlis eszencia visszamlik ezen eszencia nagy tartlyba, nagyon hasonlan ahhoz, ahogyan az ember magasabb princpiumai – br egyltaln nem hat rjuk a h vagy a hideg – a fizikai test elhagysra knyszerlnek annak elgetsekor.

Ennek kvetkeztben amikor a kulcs fmje ismt szilrd halmazllapotba hl, az a „fld” elementlis eszencia, amely belje visszamlik, mr nem ugyanaz, ami eltte benne volt, s ezrt nincs ok arra, hogy a kulcs-forma fennmaradjon.

Amikor azonban az ember egy kulcsot azrt bontott szt, hogy azt az egyik helyrl a msikra vigye t, az elementlis eszencit gondosan ugyanabban az alakjban tartja meg, amg az tvitel meg nem trtnt, s azutn, amikor az akaraterejt visszavonja, az elementlis eszencia ntformaknt mkdik, amelybe a megszilrdul rszecskk belemlenek, vagy inkbb krje csoportosulnak. gy – hacsak a mveletet vgz koncentrl ereje ki nem merl – az alak pontosan megmarad.

Az „apportls”, vagyis trgyak tvitele szinte szempillants alatt nagy tvolsgrl a spiritiszta szenszokra nha ezen a mdon trtnik, mert nyilvnval, hogy sztbontott llapotban tkletes knnyedsggel vihetk keresztl brmilyen szilrd anyagon, amilyen egy hz fala vagy egy lezrt doboz oldala. Az anyag anyagon val keresztlhatolsa gy – amikor megrtjk – ppen olyan egyszer, mint a vz thaladsa egy szitn, vagy a gz thatolsa egy folyadkon.

A materializci, vagyis egy trgy tvltoztatsa terikus halmazllapotbl szilrd halmazllapotba, a fenti folyamat megfordtsval hozhat ltre. Ebben az esetben is folyamatos akaratmegfesztsre van szksg, hogy megakadlyozzuk a materializlt anyag visszaesst terikus halmazllapotba. A materializci klnbz fajtit a kvetkez, Lthatatlan segtk cm fejezetben rjuk le.

Mindenfle elektromos zavar nehzsget okoz mind a materializci, mind a sztbonts vghezvitelnl, valsznleg ugyanazrt, amirt a ragyog fny is szinte lehetetlenn teszi ezeket a jelensgeket: az ers rezgs rombol hatsa miatt.

A megkettzs gy jn ltre, hogy a msoland trgyrl egy tkletes mentlis kpet hozunk ltre, majd erre az ntmintra sszegyjtjk a szksges asztrlis s fizikai anyagot. A jelensg ltrehozshoz jelents sszpontostsi kpessgre van szksgnk, mert a megkettzend trgy minden rszecskjt – mind a klsket, mind a belsket – egyszerre kell pontosan szem eltt tartani. Aki nem kpes a szksges anyagot kzvetlenl a krnyez terbl kivonni, nha klcsnveheti azt az eredeti trgy anyagbl is, amelynek ezutn ennek megfelelen cskken a tmege.

Levelek kivettst tbbfle mdon lehet ltrehozni. Egy Mester maga el tehet egy darab paprt, majd a lerni kvntakrl ltrehoz egy mentlis kpet, s az terbl kivonja azt az anyagot, amely a kp trgyiasulshoz szksges. Vagy ugyanezt az eredmnyt ugyanolyan knnyedn ltrehozhatja a leveleztrsa eltt fekv papron is, brmekkora is legyen a kztk lev tvolsg.

Egy harmadik – gyorsabb, s ezrt gyakrabban is alkalmazott – mdszer az, hogy a levl teljes tartalmt valamelyik tantvny elmjbe helyezi, s rbzza a kivetts mechanikus munkjt. Ezutn a tantvny elkpzeli, hogy ltta azt a levelet, amelyet a Mester kezvel a paprra rt, s az imnt lert mdon trgyiastja az rst. Ha gy tallja, hogy nehz az anyagot az terbl kivonni, s az rst egyidejleg rvetteni a paprra, hasznlhat tintt vagy sznes port, amellyel sokkal knnyebben tud rni.

ppen ilyen knny egyik vagy msik ember kzrst utnozni, s mindennapi eszkzkkel lehetetlen az gy ltrehozott hamistvnyt leleplezni. Egy Mester tantvnya rendelkezik hozz csalhatatlan mdszerrel, amelyet alkalmazhat, msok szmra azonban az eredetisget csak a levl tartalma s az abbl sugrz szellemisg igazolhatja, mivel a kzrs – legyen akrmilyen tkletes utnzat – bizonytkknt rtktelen.

Az a tantvny, aki ebben a munkban mg kezd, valsznleg csak nhny szt kpes egyszerre elkpzelni, akinek viszont tbb a tapasztalata, egy egsz oldalt vagy egy teljes levelet kpes egybl felidzni. Ilyen mdon a spiritiszta szenszokon nha egszen hossz levelet lehet ltrehozni nhny msodperc alatt.

Kpeket ugyangy lehet kivetteni, csak itt az egsz kpet kell egyszerre felidzni, s ha sokfle sznre van szksg, akkor azokat ltre kell hozni, egymstl elvlasztani, s helyesen alkalmazni. Nyilvnvalan itt tg tere van a mvszi kpessgnek, s akik gyakorlott mvszek, sokkal nagyobb sikert rnek el, mint azok, akiknek nincs ilyen tapasztalatuk.

A tblra rst nha kivettssel hozzk ltre, br gyakrabban apr szellemkz-rszek materializldnak, amelyek ppen csak elegendk, hogy megfogjk a krtt.

A levitcit, vagyis egy emberi test lebegst a levegben a szenszokon gyakran „szellemkezek” hozzk ltre, amelyek fenntartjk a mdium testt. Megvalsthat leveg- s vz-elementlok segtsgvel is. Keleten azonban mindig – s alkalmanknt nlunk is – egy msik mdszert alkalmaznak. Az okkult tudomny ismer egy – tulajdonkppen magnetikus termszet – nehzsgi ert semlegest vagy akr megfordt eljrst, amelynek segtsgvel a levitcit knnyen ltre lehet hozni. Ktsgtelenl a rgi Indiban s Atlantiszban ezt a mdszert alkalmaztk a lghajk felemelshez, s valsznleg hasonl mdszert alkalmaztak a piramisok ptsnl is.

A levitci elfordult nhny indiai aszktval s nhny nagyobb keresztny szenttel is, akik mly meditci llapotban gy emelkedtek fel a talajrl, mint pldul Szent Terz s cupertinoi Szent Jzsef.

Mivel a fny terikus rezgsekbl ll, nyilvnval, hogy brki, aki megrti, hogyan hozza ltre ezeket a rezgseket, ltre tudja hozni a „szellem-fnyeket”, mind a szelden foszforeszkl, mind a vakt elektromos vltozatban, vagy azokat a tncol fnygmbket, amelyekk a tzelementlok bizonyos osztlya olyan szvesen alakul t.

A tz megfogsnak mutatvnya (vagy a tzn jrs) gsi seb nlkl gy lehetsges, hogy az ember a kezt (vagy a lbt) egy nagyon vkony terikus anyagbl ll rteggel vonja be, s gy llja a tzet. Vannak azonban ms mdszerek is, amikkel ez elrhet.

A tz ltrehozsa is az asztrlis sk eszkztrhoz tartozik. gy tnik, legalbb hrom mdszer ltezik, amivel ez vgrehajthat:

1. ltrehozni s fenntartani a szksges rezgsi sebessget, amelynl az gsnek be kell kvetkeznie;

2. izz anyag egy kicsi tredkt odajuttatni a negyedik dimenziban, majd addig fjni, amg lngra lobban;

3. kmiai alkotelemeket odajuttatni, amelyek gst eredmnyeznek.

A fmek talaktst gy lehet megvalstani, hogy egy darab fmet atomi llapotv alaktunk, majd trendezzk az atomokat egy msik formban.

A reperkusszi vagy visszaverds, amit a Lthatatlan segtk cm fejezetben fogunk trgyalni, ugyancsak a fentebb lert rezonl rezgsek elvnek kvetkezmnye.

 

Forrs: Arthur E. Powell


Szlj hozz te is!
Nv:
E-mail cm:
Amennyiben megadod az email-cmedet, az elrhet lesz az oldalon a hozzszlsodnl.
Hozzszls:
Azrt, hogy ellenrzhessk a hozzszlsok valdisgt, krjk rd be az albbi kpen lthat szt. Ha nem tudod elolvasni, a frissts ikonra kattintva krhetsz msik kpet.
rd be a fenti szt: j CAPTCHA krse
 
 
Mg nincs hozzszls.
 

  

 

 

Frisstsek

Flrt tippek csajoknak

Flrtlsi tippek pasiknak

Flrtlsi tancsok nknek

SMS flrtls szablya

Szerelmes /flrtls sms-ek

rknaptr
 

Nem tudod, milyen napon szlettl?
Vlaszd ki az vet, hnapot s a napot:

v: . Hnap: Nap:

A ht megfelel napja:

 

 

 

Kapcsold irodalom

 

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Tibeti halottasknyv.

Kapcsold filmek

A bks harcos tja

Kis Buddha

Szamszra

Tavasz, nyr, sz, tl, tavasz

Dmonok a vilg tetejn

Tibeti halottasknyv

Kundun

Tibeti jgik

Milarepa

Chihiro

Totoro

Saint Oniisan

Tz a h alatt

Ht v Tibetben

 

 

rdekessgek

Orvosok a  skype-on

Egszsgfigyel

Orosi sztr

Orvosi sztr 2

Google maps

Virtulis fldgmb

H s felhtrkp

 

 

 

 

Izgalmas irodalom

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Foldal design

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!