Huroknak nevezzk azt a tbbnyire csepp formj terletet, melyet a k, l, f, b, h, g, j s y betkben kpeznk. Ezeket hurokterletnek nevezzk. A hurokterletet ltrehoz vonalakat trzs, illetve ktvonalnak, metszspontjukat bektsi pontnak nevezzk.
Mi olvashat ki a hurkokbl?
A hurok jelentse a grafolgiban: az egyn lmnykszsgnek megmutatkozsi helye. A hurok elemzsbl kvetkeztetni tudunk az r lmny utni ignyre, az lmny tlsnek, feldolgozsnak kpessgre, valamint az lmny kifejezsre.
A hurok als, vagy fels znban val elhelyezkedse utal a szellemi, illetve a biolgiai lmnyekre. A fels znban elhelyezked hurkok fejezik ki azt, hogy az egyn szmra mennyire fontosak a szellemi rtkek.
Az als znban tallhat hurkok az egyn tudattalanja ltal befolysolt lmnyeket tkrzi.
A kzp znban megjelen tbblethurkok elzrt, feldolgozatlan negatv lmnyeket jelentenek. Egyes betegsgekre is kvetkeztethetnk bellk.
Mi a szerepe a hurokszrnak?
Az lmny utni ignyt a hurokszr mutatja meg. A szr egyenesen arnyos az lmny utni trekvs nagysgval. Ha hossz a hurokszr, akkor az egyn trekszik az lmnyek megszerzsre, teht rendelkezik lmnyignnyel.
Mit mutat meg a hurokterlet?
A hurokterlet nagysga mutatja az lmny nagysgt. Az egyn lmnykszsge egyenesen arnyos a bezrt hurokterlet nagysgval.
Mi az a bektsi pont?
Nagyon fontos, hogy legyen bektsi pontja a huroknak. Tulajdonkppen bektsi pont nlkl nem is beszlhetnk hurokrl, mert nem jn ltre elzrt terlet. Bektsi pont nlkl csak lmnyignyt llapthatunk meg, lmnyt, lmnykszsget nem. Az lmny csak akkor tkletes, ha ltrejtt a metszspont. Ha a vonalak nem keresztezik egymst, a hurok nem zrdik be, akkor nincs beteljesls.
Amennyiben ltrejtt a metszspont, annak a kzp znhoz viszonytott elhelyezkedse megmutatja, hogy rja kpes-e a megszerzett lmnyt a mindennapi letben hasznostani, megmutatja-e a klvilgnak annak tartalmt.
Mit neveznk alulkttt s fellkttt huroknak?
Bektttsg szempontjbl megklnbztetnk alulkttt s fellkttt hurkokat. A sztenderd rs a fels hurokszrak bektsi pontjnak a fels zna s kzp zna hatrt, mg az als hurokszrak bektsi pontjnak az als zna s kzp zna hatrt jelli.
A sztenderd rs
Fels hurokszrak fellktttsge (a fels zna s kzp zna hatra fltt) azt jelenti, hogy az egyn a megszerzett tudst elzrja, nem tudja a mindennapi letben hasznostani.
Fellkttt fels hurokszrak
Felsõ hurokszrak alulktttsge (kzp znba cssz metszspont) azt jelzi, hogy az egyn a megszerzett tudst alkalmazni is tudja a htkznapokban. Ms megerstõ jellel egytt jelentheti az tadni tuds, a tants kpessgt is.
Alulkttt fels hurokszrak
Als hurokszrak alulktttsge (als- s kzp zna hatrtl lejjebb trtn bekts) azt jelzi, hogy az egyn nem kvn beszlni biolgiai lmnyeirl, azt magngyknt kezeli.
Als hurokszrak alulktttsge
Az als hurokszrak fellktse (kzp znba val felkerlse) azt jelzi, hogy az egyn nem titkolja vgyait, biolgiai lmnyeit. Felhozza azokat a mindennapokba, szvesen beszl rluk.
Als hurokszrak fellktttsge
A hurokterlet nagysga alapjn megklnbztetnk:
- sovny hurkot
- tapad hurkot
- szubliml hurkot
- hinyz hurkot
Sovny hurokrl akkor beszlnk, ha a hurok szlessge a sztenderd szerinti 1-1,5 mm alatt marad. Ez mindig lmnyszegnysget jelent az aktulis terleten.
Sovny hurkok
Tapad hurokrl akkor beszlnk, ha a hurokterlet nem jn ltre abbl az okbl kifolylag, mert rja a trzsvonalat s a ktvonalat egymsra rta. Hangslyozzuk ki, hogy kt vonal van, csak egymsra vannak rva. Ennek jelentse: az egynnek lmnyignye van, de valamilyen oknl fogva nem tudatosodik benne az lmny. Jelenthet leplezst, titkolzst is.
Tapad hurokszrak
az „f,” a „j”, s a „g” betkben
Szubliml hurok esetben sem jn ltre hurokterlet. A tapad hurkokkal ellenttben itt a hurokszrak nem egymson haladnak, hanem „v” bett formlva jobbra ktdnek a kzpznba. Jelentse: az gy r ember az als zna energiit a munkra fordtja, a mindennapi letbe szublimlja.
szubliml als hurokszr a g betben
Hinyz hurok: egyetlen plcikaszer vonal jelzi a hurok helyt. A vonal hossza jelzi az lmnyre trekvst, az lmny ignynek nagysgt. Mivel hurok nem jn ltre, arra kvetkeztethetnk, hogy az lmny nem kvetkezik be valamilyen kls, vagy bels ok miatt. Kls ok lehet pl. a lehetsg hinya, a megfelel letkrlmnyek hinya. Bels ok lehet az egyn lmnykszsgnek a hinya. Ha egyetlen hurok sincs az egsz rsban, akkor bels, ha akr csak egy hurok is van, akkor kls ok akadlyozza az lmnyszerzst.
hinyz hurkok
A trszimbolika segtsgvel rtelmezhetjk a hurokszrak irnyultsgt. Irnyultsguk alapjn a hurokszrak jobbra, vagy balra tendlhatnak.
Fels znban jobbra irnyult hurokszrak a megszerzett szellemi lmnyek tovbbadsnak kpessgt jelzik, rjuk nem zrja el tudst msok ell, st rmet jelent szmra ezek tadsa (bektsi pontot is vizsglni kell!).
Jobbra irnyul hurkok a fels znban
Als znban megjelen jobbra irnyult hurkok rjuk egocentrikussgtl val mentessgt, n- odaadst jelzik.
Jobbra irnyul alszns hurkok
Fels znban balra irnyult hurkok rja elzrja szellemi tudst msok ell, hajlamos msok szellemi eredmnyeit sajtjaknt feltntetni.
Balra irnyul hurkok a felsznban
Als znban balra irnyult hurkok egocentrikus, sztnletben nz egynt sejtetnek, aki csak a sajt lmnynek megszerzsre trekszik. Anyagiassgot is jelent, amennyiben az rs tbbi rszn is tallunk erre utal jeleket.
Balra irnyul alszns hurkok
A hurokterletek alakjuk szerint lehetnek:
- szgesek
- rkdosak
- girlandosak
- tbbszrsen bezrtak
- csomsak
- hurkosan hurkoltak
- felpuffadtak (luftballon-szerek)
A szges hurokszrak az adott znban az akaratot jelzik, melyet az lmnyszerzsre val trekvs kzben msokkal szemben rvnyest. A fels hurokszrak szgesedse kritikussgot, makacssgot jelez, mg az als hurkok szgesedsbl az anyagi javak erszakos megszerzsre, valamint a biolgiai lmnyek sajt akarata szerinti trtnsre kvetkeztethetnk.
|
|
|
Szgek az alszns hurokban |
rkdok az alszns hurkokban |
Ktfle irnyultsg hurok egy szban |
rkdos hurokkal az als znban tallkozhatunk, ez a biolgiai lmnyektl val elzrkzst jelzi.
Girlandos hurok a fels znban jelenhet meg, mely elvont, extrm gondolkodst jell.
Girlandos hurkok
Tbbszrsen bezrt hurok ers elzrkzsra utal, amely az adott terleten negatv lmnyek kvetkezmnyeknt jn ltre. A bezrtsgon kvl jelzi azt is, hogy rja valamit eltitkol a vilg elõl.
Tbbszrsen bezrt hurok
Csoms hurok: a hurokszrakon nagytval felfedezhet pontok, melyeket korbbi negatv lmnyek okoznak. A csomk, azaz a gtlsok akadlyozzk az lmny zavartalansgt. Betegsgjegyeket kutat grafolgusok szerint a fels hurokszrakon megjelen csomsodsok – helyktl fggen – fejfjsra, magas vrnyomsra, esetleg apr vrmleny megltre utalnak.
Csomk megjelense a felsznban
Az als hurokszrakon tallhat csomsodsok az als vgtagok keringsi betegsgre hvjk fel a figyelmet.
Csomk az als hurkokban
Mieltt betegsgjegyeknek minstjk a hurokszrakon lv csomkat, gyzdjnk meg arrl, hogy nem a golystoll hibjbl keletkeztek-e a pttyk!
Hurkos hurok: a hurok kpzse kzben egy flsleges, kisebb hurok is keletkezik. Ezt a grafolgia az lmny tlzott tlseknt rtkeli mindkt znban.
Hurkos hurok
Felpuffadt, luftballon-szer hurkok megjelense a felsznban: a kamaszkor termszetes velejrja, felfokozott kpzelert jelez. Idsebbek rsban a szemlyisg fejldsnek egy korbbi idpontban val megrekedst jelzi. Utalhat arra is, hogy rja sokat fantzil, lomvilgban l, lgvrakat pt.
Luftballon -szer hurok
Az als znban megjelen extra nagysg hurkok ltalban az ers nemi sztn jelei, de ezen kvl jelenthetik rjuk termszet irnti szeretett, a fizikai er tisztelett, valamint a sport irnti vonzalmt is.