Szerzds az rdggel
Az albbi rst azrt teszem kzz, mert, nem egy olyan szitucival tallkoztam 1-1 regresszis visszavezets alkalmval, ahol genercikra visszavezetheten - egy ilyen szerzds ltrejtte fedezhet fel egy "felmennl", snl, aki mgus segtsgt krve - olyan elnykhz juthatott, aminek negatv karmikus hatsa van akr - a „HETED ziglen" is.
Amikor egyfajta rkletes skizofrn vonulat fedezhet fel csaldon bell, s el fordul sok megmagyarzhatatlan szituci, rdemes ezen elgondolkodni.
Mott: Ahhoz, hogy megismerjnk valamit
el kell vesztennk.
(Osho)
Figyelmeztets! Az albbiakban lert technikk termszetesen csak az emberi kpzelet szlemnyei, teht semmifle hatsuk nincs. Ha egyszer sikerlt volna az rdgt megidzni a fenti krk kitallinak, az valsznleg ket lepte volna meg legjobban, - gondolta a cikk rja!
Sajnos sok regresszis tapasztals arra a kvetkeztetsre juttatott, hogy ha nem is az albbiak szerinti mdszerrel, de ltrehoztak, s ma is ltre hozhatak olyan energetikai ktseket, amelyek genercirl, genercira kifejtettk s kifejtik negatv hatsukat, s hatnak a mai napig, s hatssal vannak a jvre is.
Nem volt vletlen, hogy az Egyhz ldzte a mgit mr nagyon korai idktl kezdve pont a kvetkezmnyeik miatt. (gy)
Ezzel egytt gy gondoljuk, az albbi ismeretek sokkal inkbb rthetv teszik a rgebbi korok mvszeti emlkeiben felbukkano szimblumok megrtst is.
A trtnelem folyamn szinte rks a j s a gonosz harca, ami a keresztnysgben (s nem csak ott) az Isten s a Stn prharcban jelentkezik. Szintn kezdetektl val dolog, hogy az ember ezt a csatt szeretn a sajt hasznra - a lehet legnagyobb mrtkben - kihasznlni. A mdszert ehhez a mgia adta meg, ami szintn nem j kelet (kzpkori), hiszen az egyiptomi papok is nagyszer praktikkat talltak ki az istenek megtvesztsre.
A XII. - XIII. szzadtl alapveten ktfle mgit klnbztet meg az irodalom: a termszetes (fehr) s a fekete mgit. A fehr mgia a jk kivltsga, Istentl val. Olyan szemlyisgek foglalkoztak vele, mint Albertus Magnus (Nagy Szent Albert), Aquinoi St. Tams, Ramon Lull, kik korukban ismert s elismert tudsok s egyben egyhzfrfik voltak.
A fekete mgia ellenben a stn szlemnye, gy tkletlen, amilyen maga a gonosz. A clja hatalom, vagyon szerzse, melyhez egy rdg segtsgt szerettk volna megnyerni. Hogy mindez milyen mdon lehetsges, errl szl a fekete mgia.
Termszetesen a fenti osztlyozs elnagyolt s tlz; a clt - az rdg rabszolgv ttelt - klnbz mdszerekkel rtk el. A tiszta fekete mgiban a mgus egy szerzdst kttt a pokol kpviseljvel, amiben valami ellenszolgltatst grt az rdgnek. Ksbb a szerzds megmaradt ugyan, de az rdgi gret kicsikarsra s a testi psg vdelmre szent szavakat, jeleket hasznltak. A leginkbb elfajult esetben Isten s az angyalok segtsgt hasznlva knyszerti a pokol lakjt a kzremkdsre.
Mire is van szksg ahhoz, hogy “zleteljnk” a gonosszal? Mindenek eltt, vgig kell gondolni, hogy mit is szeretnnk elrni, mik a vgyaink. Ha ezt tudjuk, ki kell vlasztani a dmonok s rdgk kzl, hogy ki is az, aki segtsgnkre lehet. Ezutn megrjuk a szerzdst, amelyben megllapodunk a szolgltatsokrl s ellenszolgltatsrl, majd vrrel alrjuk.
Mindegy hogyan is akarunk dmont idzni, mindenkpp szksgnk lesz egy varzskrre, mely megvd bennnket a gonosz praktiki ellen. Hogyan is kell ilyet kszteni s mi az a jelkprendszer amit magban hordoz.
Mirt ppen kr? Elsdleges oka a Nap kr alakja lehet, amit sidk ta ltnak az emberek az gen. A msik ok szintn ezzel magyarzhat. Mivel az eget kr (ksbb gmb) alaknak kpzeltk el, a mikrokozmosz (ember) s makrokozmosz (univerzum) kapcsolatnak brzolsra rgen elterjedt a krbe foglalt ember, mely a test arnyait is jl kifejezte.
Szintn a kr mellet szl, hogy kpzeletbeli kupolt formz, mely a templomokat eleventette meg. Meg szoktk emlteni rvknt azt is, hogy ez az egyetlen skbeli alakzat, melynek nincs szeglete, teht a benne llt nem lehet sarokba szortani.
A krket vagy a fldre rajzoltk, vagy elre elksztettk, ekkor anyaga fa vagy acl. Az 1. brn a legegyszerbb varzskr lthat. A ngy prhuzamos kr a szfrkat jelkpezi, ami elvlasztja a fldet az gtl, a jt a gonosztl.
A hromszg megjelense sokkal bonyolultabb okra vezethet vissza. A jelkprendszerben a hermetizmus Hermsz Trisztmegisztosz mvei alapjn kifejld filozfiai irnyzat, az alkmiban jelents) jelkprendszere, az alkmia jelkprendszere nagymrtkben irnyad, az pedig az alapegysgeknek a krt (!), a hromszget s a ngyszget tartotta. A hromszgben megjelen 3 - as szmnak szmmisztikai vonatkozsai is vannak. A hrmas a frfi jele, pozitv, ert sugrz, s szent szm, gondoljunk csak a Szenthromsgra, illetve arra, hogy Isten szemt mindig egy hromszgben foglalva brzoltk.
A hromszg oldalai mentn kt megszentelt gyertya ll, az alapjnl pedig a szent IHS betk keresztek kztt, melynek jelentse: Jzus, az emberek megvltja. Teht a kr hasznlja bzott az giek segtsgben. A mgus a szerzdssel s a varzsszavak listjval a hromszg kzepn foglal helyet.
A 2. brn szintn egy egyszerbb varzskr lthat. A hromszgek itt is megjelennek, de egy Dvid - csillag kpben. Az brn felfedezhet egy ngyszg is, amelynek szintn van szmmisztikai vonatkozsa. A ngyes a gonosz szma, negatv jel. Egy kereszt szintn lthat, ami szintn a mgus vdelmt hivatott elltni.
A 3. brhoz rve eljutunk a Nagy Varzskrig. Ez tnyleg egy isteni segtsgben bz ember alkotsa lehet. Isten (Jehova, Adonay...stb.) s Jzus (Messiah, Emmanuel... stb.) neve tbbszr s tbb formban megtallhat. A csillag szrai keresztekkel vannak a kr kerletre “erstve”. A hasznl abszolt biztosra ment, tbb koncentrikus krrel is vdte magt a gonosz hatsa ellen.
Mirt is van szksg a varzskrre? Ha az rdgt megidzzk, s nem vd bennnket semmi, akkor a pokol lakja elpusztthat bennnket. A mgusok nem hagyhattk el a krt, amg a szerzds meg nem kttetett. A fenti krk termszetesen alkalmasak halottak idzsre is.
Csak regisztrlt felhasznl kldhet be hozzszlst. Jelentkezzen be vagy regisztrlja magt!
|