Nevra oldala
.
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Szmll
Induls: 2006-11-03
 
Translation

 
 

FOLDAL

 

Isten hozott nlam...  

 

 

 

 

 


Nvnapi idzetek kldse...

Boldog nvnapot kvnok az nnepelteknek!

 

 

AYURVEDA TESZT

 Naptr

 

PRKAPCSOLAT KALKULTOR

 

SZERELEM TESZT

 

 

 

 

Angyalok

Dmonok

Galria

lmok

Ksrtetek

Vmprok

Boszorknykonyha

Aura

Csakrk

Varzslatok

Meditci / jga

Termszetfeletti kpessgek

Bjitalok

Gygynvnyek

Grafolgia

svnyok s drgakvek

Akupresszra

Gygyts

letmd

Versek

Nomen est omen

Karma

Boszorknysg

Illolajok

Knai horoszkp

Etikett

Prkapcsolat

Gyermeknevels

Szpsgpols

Sznhidrt kalkultor

 

 

Diavettsek-PPS

Tanulmnyok

Testbeszd

Tlvilg

Ltskok

Horoszkp

Humor

Inkvizci

Jtkok

Jegyzetek

Jslsok

Mgikus lnyek

Romantika

Babonk

Bioritmus

Elemek

Hipnzis

Rejtlyek

Buddhizmus

Mantra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mensor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
let az let utn
let az let utn : Az asztrlis test sznei / Az asztrlis test feladatai

Az asztrlis test sznei / Az asztrlis test feladatai

  2007.08.29. 18:00

III.-IV. fejezet

III. FEJEZET

Az asztrlis test sznei

A tisztnlt szmra az asztrlis test egyik alapvet sajtossga az, hogy sznekbl ll, amelyek llandan villognak, tncolnak benne, ezek a sznek rzseknek, szenvedlyeknek s indulatoknak felelnek meg, s ezek kifejezdsei az asztrlis anyagban.

Minden ismert szn s sok olyan, ami most mg szmunkra ismeretlen, a termszet minden magasabb skjn ltezik, amint azonban az egyik szintrl a msikra emelkednk, egyre finomabbakk, mindinkbb fnylkk vlnak, gy azokat a sznek fels oktvjaiknt rhatnnk le. Minthogy ezeket az oktvokat lehetetlen fizikailag paprra vetni, a fenti tnyeket szem eltt kell tartani, amikor az asztrlis test sznes ismertetseire tekintnk, amelyeket az albbiakban runk le.

A kvetkezkben felsoroljuk az alapvet szneket, valamint azokat az rzelmeket, amelyeket kifejeznek.

Fekete: sr felhkben: gyllet s rosszindulat.

Vrs: mlyvrs felvillansok ltalban fekete httrben: harag.

Skarltvrs felh: ingerlkenysg.

Ragyog skarltpiros: az aura megszokott htterben: „nemes felhborods”.

Lngol vrvrs: flreismerhetetlen, br nem knny lerni: rzkisg.

Barnsszrke: fak, rideg barnsszrke: nzs, az asztrlis test egyik leggyakoribb szne.

Barnsvrs: fak, majdnem rozsdaszn: kapzsisg, e szn ltalban prhuzamos svokban helyezkedik el keresztben az asztrlis testben.

Zldes-barna: mlyvrs vagy skarltpiros felvillansokkal megvilgtva: fltkenysg. Az tlagember esetben ltalban sok van ebbl a sznbl, amikor „szerelmes”.

Szrke: nehz, lomszrke: depresszi. A kapzsisg barnsvrs sznhez hasonlan prhuzamos vonalakban rendezdik el, s ketrec benyomst kelti.

Szrke, hamuszn: csnya, ijeszt rnyalat: flelem.

Karmazsinvrs: fak s rideg: nz szeretet.

Rzsaszn: nzetlen szeretet. Amikor klnsen ragyog, s ibolyval titatott: az emberisg irnt rzett spiritulis szeretet.

Narancssrga: bszkesg vagy becsvgy. Gyakran ingerlkenysggel prosul.

Srga: rtelem, a mly s tompa rnyalattl kezdve a ragyog aranyon keresztl a tiszta s fnyl citrom vagy kankalin-srgig. A fak okkersrga az nz clok fel irnyul kpessgeket jelzi, a tiszta mzga-srga hatrozottan magasabb tpusra utal, a kankalin-srga a spiritulis cloknak szentelt rtelmet mutatja, az aranysrga a filozfinak vagy matematiknak szentelt tiszta rtelem jele.

Zld: ltalban nagyon vltoz jelents, s helyes rtelmezshez sok tanulmny szksges, leginkbb alkalmazkodkpessget jelent. A szrks-zld, iszapos kinzet: lnoksg s alattomossg. A smaragdzld: sokoldalsg, gyessg, tallkonysg, amelyeket nzetlenl alkalmaznak. A halvny, fnyl kkeszld: mly vonzalom s egyttrzs, tkletes alkalmazkod kpessggel prosulva, amelyet egyedl csak k tudnak adni. A ragyog almazld: gy tnik, mindig az ers letervel jr egytt.

Kk: a stt s tiszta: vallsos rzs. Hajlamos arra, hogy sok ms tulajdonsggal tsznezdjn, gy jn ltre az indigtl vagy a gazdagon mly ibolyaszntl a piszkos szrkskkig mindenfle rnyalata. A vilgoskk: amilyen az ultramarin vagy kobaltkk, egy nemes spiritulis eszme irnti htat. Az ibolyaszn rnyalat a vonzalom s az htat keverkt jelenti. A fnyl lilskk, amelyet ltalban szikrz aranyos csillagok is ksrnek: a magasabb rend spiritualits, magasztos spiritulis trekvsekkel.

Ultraibolya: a pszichikai kpessgek magasabb s tisztbb fejlettsgt jelenti.

Infravrs: egy olyan ember alacsonyabb pszichikai kpessgei, aki belekontrkodik a gonoszsgba s a mgia nz formiba.

Az rm mind a mentlis, mind az asztrlis test ltalnos ragyogsban s sugrzsban, valamint a test felletnek klnleges hullmzsban nyilvnul meg. A vidmsg e fellet vltoz pezsgsben mutatkozik meg, s gy van ez az lland dernl is.

A meglepds a mentlis test les sszehzdsban nyilvnul meg, s ltalban taddik mind az asztrlis, mind a fizikai testnek, ezt a vonzalom terletnek megnvekedett ragyogsa ksri, ha a meglepets kellemes, mg kellemetlen meglepets esetn a szrke s barna nvekedik meg. Ez az sszehzds gyakran okoz kellemetlen rzseket, s nha hat a napfonatra, amikor rosszulltet s julst okoz, nha pedig a szvkzpontra hat, ez pedig ers szvdobogst, st mg hallt is okozhat.

Meg fogjuk rteni, hogy miutn az emberi rzsek szinte mindig keverednek ms rzsekkel, ezrt ezek a sznek ritkn tkletesen tisztk, hanem sokkal gyakrabban kevertek. gy sok szn tisztasgt homlyostja el az nzs rideg barnsszrkje, vagy festi meg a bszkesg mly narancssrgja.

A sznek teljes jelentsrl olvasva mg ms szempontokat is figyelembe kell venni. gy az asztrlis test ltalnos fnyessgt, krvonalainak viszonylagos hatrozottsgt vagy hatrozatlansgt, a klnfle erkzpontok relatv ragyogst. (Lsd az V. fejezetet.)

Az rtelem srgja, a szeretet rzsaszne, az htat kkje mindig az asztrlis test fels rszben tallhat, az nzs, a kapzsisg, a csals s a gyllet sznei pedig az als rszben, az rzki rzelmek tmege ltalban a kett kztt lebeg.

Ebbl kvetkezik, hogy a fejletlen embernl a tojsalak als rsze nagyobb, mint a fels, gy az asztrlis test alakja egy cscsosabb vgvel felfel mutat tojsra hasonlt. A fejlettebb embernl fordtva van, s a tojsalak cscsosabb vge lefel mutat. A tendencia mindig a tojsalak szimmetrijnak fokozatos visszalltsa fel mutat, gy az ilyen megjelens csak tmeneti.

Minden tulajdonsgnak, amely sznknt fejezdik ki, megvan a maga klnleges asztrlis anyagtpusa, s e sznek tlagos elhelyezkedse az adott anyag fajslytl fgg. ltalnos elv az, hogy a rossz vagy nz tulajdonsgok a durvbb anyag viszonylag lass rezgseiben, mg a j s nzetlen tulajdonsgok a finomabb anyagban fejezdnek ki.

Mivel szerencsnkre ez gy van, a j rzsek hosszabb ideig kitartanak, mint a rosszak, s egy ers szeretet vagy htat rzs hatsa sokkal azutn is megmarad az asztrlis testben, hogy elfelejtjk a helyzetet, ami okozta.

Lehetsges, br nem megszokott, hogy az asztrlis testben egy idben kt ers rezgsszint van jelen, pl. a szeretet s a harag rezgsei. Az uthatsok prhuzamosan jelentkeznek, de az egyik sokkal magasabb szinten, mint a msik, s ezrt tovbb is tart.

A magas szint nzetlen szeretet s htat a legmagasabb asztrlis (atomi) alskhoz tartoznak, s ttkrzdnek a mentlis sk megfelel anyagba is. gy a kauzlis (fels mentlis) testet rintik meg, nem pedig az als mentlist. Ez egy olyan fontos pont, amire a tanulnak klnleges figyelmet kell fordtania. Az nt, akinek a fels mentlis skon van a lakhelye, gy csak az nzetlen gondolatok rik el. Az alsrend gondolatok nem az nt, hanem a permanens atomokat rik el.

Ebbl kvetkezik, hogy a kauzlis testben az alsrend rzseknek s gondolatoknak megfelel helyen nem rossz sznek, hanem lyukak vannak. Pldul az nzs a szeretet s az egyttrzs hinyaknt mutatkozik meg – amint az nzst felvltja az ellentte, a kauzlis testben a hzag kitltdik.

Az asztrlis test durva szneinek ersdse, amelyek az alantas rzelmeket jelzik, mivel nem tallnak kzvetlen kifejezdsi lehetsget a kauzlis testben, arra trekszenek, hogy a kauzlis testben lev ellenttes j tulajdonsgokat jelent sznek fnyessgt valahogyan elhomlyostsk.

Ahhoz, hogy az asztrlis test megjelenst felfoghassuk, szben kell tartanunk, hogy az asztrlis testet felpt rszecskk mindig gyors mozgsban vannak. Az esetek legnagyobb rszben a sznfelhk egymsba olvadnak s llandan ssze-vissza kavarognak, kavargsuk kzben hol eltnnek, hol megjelennek, gy a fnyl kd fellete nmileg emlkeztet az ersen forrsban lev vz felletre. A klnbz sznek teht egyltaln nem tartjk meg ugyanazon helyzetket, br ltezik egy szoksos helyzetk, amelybe igyekeznek visszatrni.

A tanulmnyoznak ajnljuk Leadbeater Lthat s lthatatlan ember cm knyvnek kvetkez brit, amelyek az asztrlis test tnyleges megjelenst szemlltetik:

VII. bra, a fejletlen ember asztrlis teste.

X. bra, az tlagember asztrlis teste.

XXIII. bra, a fejlett ember asztrlis teste.

A hrom bemutatott tpus – a fejletlen ember, az tlagember s a fejlett ember – f jellegzetessgei az albbiakban foglalhatk ssze:

A fejletlen ember: szembetn a nagyon nagy arny rzkisg, lnoksg, nzs s kapzsisg. Az indulatos haragot a tompa skarltvrs foltok jelzik, nagyon kevs szeretet fordul el, ezek mellett olyan rtelem s vallsos rzs, amely a lehet legalacsonyabb szinten is ltezni kpes. A krvonalak szablytalanok, a sznek zavarosak, srk s fakk. Az egsz test nyilvnvalan rosszul szablyozott, zavaros s irnytatlan.

Az tlagember: az rzkisg lnyegesen kevesebb, br mg mindig szembetn, az nzs is kimagaslan nagy, s szemlyes clok elrse rdekben van nmi hajlam a csalsra, br a zld kt hatrozott tulajdonsgg kezd sztvlni, ami azt mutatja, hogy a ravaszkods fokozatosan alkalmazkod-kpessgg vlik. A harag mg mindig feltn, a szeretet, az rtelem s az htat mr jellemzbbek s magasabb minsgek. A sznek egszben mr tisztbban meghatrozottak s jl kiveheten ragyogbbak, br egyikk sem tkletesen tiszta. A test krvonala mr hatrozottabb s szablyosabb.

A fejlett ember: a nemkvnatos tulajdonsgok mr majdnem teljesen eltntek. A test fels rszn lila sv hzdik keresztl, ami a spiritulis trekvseket jelzi. A fej felett s azt beburkolva tallhat az rtelem ragyog srga felhje. Ez alatt az htat szles kk ve lthat, majd a trzsn keresztl a szeretet mg szlesebb rzsaszn vt, a test alsbb rszben pedig az alkalmazkodkpessg s a rokonszenv nagymennyisg zldjt fedezhetjk fel. A sznek ragyogk, fnyesek, tisztn szrevehet svokban vannak, a krvonalak jl meghatrozottak, s az egsz asztrlis test azt a benyomst kelti, hogy rendezett s tkletes irnyts alatt ll.

Br ebben a knyvben nem foglalkozunk a mentlis testtel, mgis meg kell emltennk, hogy ahogyan az ember fejldik, az asztrlis teste egyre inkbb hasonlt a mentlis testhez, amg vgl alig lesz tbb, mint ennek viszszatkrzdse az asztrlis sk durvbb anyagban. Termszetesen ez azt jelzi, hogy az ember teljesen az elme irnytsa alatt tartja vgyait, s tbb mr nem hajlamos r, hogy az rzelmek hullmai magukkal ragadjk. Ktsgtelenl az ilyen ember alkalomadtn ingerlkenysgnek valamint klnbz nem kvnatos knz vgyaknak lesz kitve, most azonban mr tudja, hogy ezeket az alsrend megnyilvnulsokat hogyan fojtsa el, s hogy ne engedje t magt nekik.

Egy mg ksbbi szinten maga a mentlis test vlik a kauzlis test visszatkrzdsv, mivel az ember ekkor mr megtanulja, hogy egyedl csak a fels n sztnzseit kvesse, s rtelmt kizrlag csak az vezesse.

gy egy arht mentlis s asztrlis testben nagyon kevs van azok sajt jellegzetes szneibl, helyettk a kauzlis test msolatai lesznek, mr amennyire azt alsbb oktvjaikkal ki tudjk fejezni. Pomps sznjtkkal, oplossggal, igazgyngyszer hatssal rendelkeznek, amely messze tl van minden lerson vagy brzolson.

Egy fejlett ember asztrlis testben tfle rezgsi frekvencia van. Az tlagembernl legalbb kilencfle frekvencia mutathat ki, s ezen fell klnbz rnyalatok keverednek. Sok embernek 50-100 frekvencija van, s az egsz test fellete apr rvnyek s keresztramlatok sokasgra oszlik fel, valamennyi a msik ellen kzd, rlt zrzavarban. Ez a szksgtelen indulatok s aggodalmaskodsok eredmnye, pedig a nyugati tlagember ezek tmegbl ll, amin keresztl erejbl sok sztszrdik.

Egy asztrlis test, amely egyszerre 50 mdon rezeg, nemcsak csnya, hanem komolyan idegest is. Egy olyan fizikai testhez hasonlthat, amely slyos Parkinson-krban szenved, s amelynek minden izma egyszerre klnbz irnyban rngatzik. Az ilyen asztrlis hatsok raglyosak, s hatnak minden rzkeny emberre, akit elrnek, a nyugtalansg s az aggodalom fjdalmas rzst adva t nekik. Mivel millinyi embert szksgtelenl zaklatnak fel gy a klnbz ostoba vgyak s rzelmek, ppen ezrt olyan nehz az rzkeny embernek nagyvrosban lni vagy nagy tmegben mozogni. A folyamatos asztrlis zavarok mg az terikus testen keresztl is hathatnak, s idegbetegsgeket okozhatnak.

A izgalom kzpontjai az asztrlis testben olyanok, mint a fizikai testben a kelsek – nemcsak geten kellemetlen, hanem gyenge pontok is, amelyeken keresztl az leter elfolyik. Ezek a kzpontok gyakorlatilag nem fejtenek ki ellenllst a rossz befolysokkal szemben, s meggtoljk a j befolysokat rvnyeslskben. Ez az llapot szomoran ltalnos, ellenszere pedig az, hogy ki kell kszblni az aggodalmat, a flelmet s a bosszankodst. Az okkultizmus tantvnynak nem lehetnek olyan szemlyes rzelmei, amelyek brmilyen krlmnyek kztt befolysolhatjk.

Csak egy fiatal gyereknek van fehr vagy viszonylag szntelen aurja, a sznek csak akkor kezdenek megjelenni, amikor a tulajdonsgok fejldse megindul. Egy gyermek asztrlis teste gyakran a leggynyrbb ltvny – tisztk s ragyogak a sznei, mentesek az rzkisg, a kapzsisg, a rosszakarat s az nzs foltjaitl. Ltni lehet benne azokat a rejtett csrkat s hajlamokat is, amelyeket elmlt letbl hozott t, nhnyuk rossz, ms rszk j, s gy meglthatk a gyerek jvend letnek lehetsgei.

Az rtelem srgja – amelyet mindig a fej kzelben tallhatunk – az eredete a szentek feje krli glrinak vagy nimbusznak, mivel ez a srga az asztrlis test legszembetnbb szne, s amelyet egy kezd tisztnlt a legknnyebben szrevehet. Nha – az rtelem szokatlan aktivitsnak kvetkeztben – a srga mg a fizikai anyagban is annyira lthatv vlik, hogy kznsges fizikai ltssal is szre lehet venni.

Mr lttuk, hogy az asztrlis testnek van egy bizonyos normlis elrendezse, amelybe klnbz rszei csoportosulni igyekeznek. Egy hirtelen szenvedly- vagy rzelemkitrs azonban az asztrlis testben lev egsz vagy majdnem egsz anyagot ideiglenesen arra knyszerti, hogy egy bizonyos frekvencival rezegjen, s gy teljesen meglep eredmnyeket hozzon ltre. Az asztrlis test teljes anyagt ers forgszlknt felkavarja, gy erre az idre a sznek rendkvli mdon sszekeverednek. E jelensg sznes pldit az albbi kpek mutatjk be a Lthat s lthatatlan ember-ben.

XI. bra: Hirtelen szeretetkitrs,

XII. bra: Hirtelen dhkitrs,

XIII. bra: Ers harag,

XIV. bra: A flelem sokkja.

A tiszta szeretet hirtelen hullma esetben, amikor pldul egy anya felkapja gyermekt, s cskjaival bortja el, az egsz asztrlis test egy pillanat alatt erteljesen felkavarodik, s egy idre az eredeti sznek majdnem sszezavarodnak.

 

A vizsglatok ngy klnbz hatst llaptanak meg:

1. Bizonyos lnk szn ktegek vagy rvnyek lthatk, amelyek jl meghatrozottak, tmr kinzetek s belsejkbl szrmaz ers fnnyel izzanak. Ezek mindegyike a valsgban egy ers szeretet gondolatformi, amelyek az asztrlis testen bell keletkeznek, s abbl az rzelem trgya irnyba ramlanak ki. Az l fny rvnyl felhi lerhatatlanul pompsak, br kpileg nehezen adhatk vissza.

2. Az egsz asztrlis testet vzszintes lktet bborvrs vonalak keresztezik, amelyeket mozgsuk rendkvli gyorsasga miatt mg nehezebb brzolni.

3. Az egsz asztrlis test fellett egyfajta vkony rzsaszn rteg bortja, gy minden azon bell levt e hrtyn keresztl ltunk, mintha sznes vegen keresztl nznnk.

4. Az egsz asztrlis testet karmazsinvrs radat tlti ki, amely bizonyos mrtkig tsznezi a tbbi rnyalatot is, s itt-ott flig kialakult felhhz hasonl szablytalanul lebeg szalmaktegekk srsdik.

Ez a ltvny valsznleg csak nhny msodpercig tart, ezutn a test gyorsan visszatr szoksos llapotba, a klnbz anyagminsgek meghatrozott srsgk kvetkeztben jbl berendezdnek a szoksos svjukba. Azonban minden egyes ilyen rzelemkitrs egy kicsit hozzad a tojsalak fels rszben lev karmazsinvrshz, s egy kiss knnyebb teszi az asztrlis test szmra, hogy a kvetkez szeretethullmra vlaszoljon.

Hasonl mdon egy olyan embernl, aki gyakran rez magasrend htatot, hamarosan egy nagy kk terlet fog megjelenni az asztrlis testben. Az ilyen impulzusok hatsai ily mdon sszegzdk, radsul a szeretet s rm lnk rezgseinek kisugrzsai msokban is j hatsokat keltenek.

Ha a karmazsinvrst kkkel helyettestjk, egy hirtelen htatkitrs esetben, amely egy kontemplciba merlt apct nt el, ez szinte azonos hatst kelt.

Ers harag esetben az asztrlis test szoksos httert nehz, koromfekete villml tmegekbl ll ktegek vagy rvnyek stttik el, s bellrl az eleven gyllet komor fnye vilgt ki. Ugyanolyan stt felhcsomkat lehet ltni, ahogyan kitltik az egsz asztrlis testet, mikzben a szabadjra engedett harag tzes nyilai replnek ki kzlk, hasonlan a villmlshoz. Ezek a szrny felvillansok kardhoz hasonlan kpesek keresztlszrni msok asztrlis testt, s gy megsebezhetnek msokat.

Mind ebben az esetben, mind a tbbiben, minden dhkitrs az egsz asztrlis test anyagt hajlamoss teszi arra, hogy a korbbiaknl valamivel knnyebben vlaszoljon ezekre a nagyon nemkvnatos rezgsekre.

Egy hirtelen rmlet okozta megrzkdtats az egsz testet egy pillanat alatt klns, lnk-szrke kddel bortja el, mikzben ugyanilyen szn vzszintes vonalak jelennek meg, amelyek azonban olyan hevesen rezegnek, hogy alig lehet ket klnll vonalknt felismerni. Az eredmny lerhatatlanul htborzongat. A testbl egy idre minden fny eltnik, s az egsz szrke tmeg a kocsonyhoz hasonlan tehetetlenl remeg.

Egy rzelemradat nem gyakorol nagy hatst a mentlis testre, br egy idre szinte lehetetlenn teheti, hogy a mentlis testbl brmilyen tevkenysg a fizikai agyba jusson rajta keresztl, mert az asztrlis test, amely az agy s a mentlis test kztt hdknt mkdik, annyira teljesen egyetlen frekvencin rezeg, hogy semmi olyan rezgst nem kpes tovbbtani, amely nincs vele sszhangban.

A fentiek az ideiglenes s hirtelen rzelmi kitrsek pldi. Vannak azonban ms, nmileg hasonl hatsok is, amelyek sokkal llandbb jellegek, s amelyeket a jellem bizonyos belltottsgai vagy tpusai hoznak ltre.

gy amikor egy tlagember szerelmes lesz, az asztrlis test olyan mrtkben talakul, hogy alig lehet rismerni ugyanazon szemlyhez tartozknt. Az nzs, a csalrdsg s a kapzsisg eltnnek, a tojsalak legals rszt pedig a nagymrtkben kifejldtt llatias szenvedlyek tltik ki. Az alkalmazkodkpessg zldjt a fltkenysg sajtos barns-szrkje vltja fel, s ezen rzs rendkvli aktivitst a harag ragyog skarltvrs felvillansai mutatjk, amelyek thatjk az asztrlis testet. Ezeket a nemkvnatos vltozsokat azonban kiegyenslyozza az a ragyog karmazsinvrs sv, amely a tojsalak nagy rszt kitlti. Ez egy idre az uralkod jellemz, s az egsz asztrlis test ennek fnyvel izzik. Befolysa alatt a kznsges asztrlis test ltalnos zavarossga eltnik, a j s rossz sznrnyalatok pedig valamennyien ragyogak s tisztn kivehetk. Ez az let felersdse klnbz irnyokban. Az odaads kk szne is hatrozottan nemesebb vlik, st egy kis halvny ibolya is megjelenik a tojsalak tetejn, ami azt a kpessget jelzi, hogy igazn magas s nzetlen eszmre vlaszoljon. Az rtelem srgja azonban egy idre teljesen eltnik – s ez olyan tny, amelyet a cinikus ezen llapot jellegzetessgeknt tekinthet!

Az ingerlkeny ember asztrlis testn ltalban egy szles skarltvrs v jelenik meg jellemz vonsknt, s ezen fell az egsz asztrlis testet apr, nmileg krdjelhez hasonl, lebeg skarltvrs pettyek bortjk.

A zsugori ember esetben a kapzsisg, az nzs, a csalrdsg s az alkalmazkodkpessg termszetesen megnvekszik, az rzkisg viszont cskken. A legjellegzetesebb vltozs azonban a tojsalakot keresztez klns prhuzamos vzszintes vonalsorozat, amely egy ketrec benyomst kelti. A svok mly barnk, majdnem getett vrsbarnk.

A kapzsisg bnnek, gy tnik, az a hatsa, hogy egy idre teljesen megakadlyozza a fejldst, s nagyon nehz dolog megszabadulni tle, ha egyszer elhatalmasodott.

A mly depresszi a zsugorisghoz hasonl hatst hoz ltre, barna helyett azonban szrkben. Az eredmny lerhatatlanul nyomaszt s lehangol hatst gyakorol a megfigyelre. Nincs olyan rzelmi llapot, amely fertzbb volna, mint a depresszi rzse.

Egy nem intellektulis ember esetben, aki hatrozottan vallsos, az asztrlis test jellegzetes vonsokkal jelenik meg. Egy kis ibolyaszn mutatja azt a lehetsget, hogy vlaszoljon egy magasabb eszmre. Az htat kkje szokatlanul jl fejlett, az rtelem srgja azonban szks. Van egy elfogadhat mrtk szeretet s alkalmazkodkpessg is, de az rzkisg tlagfeletti, a csalrdsg s az nzs pedig ugyancsak jelents. A sznek szablytalanul sszezavarodnak, egyik a msikba olvad, a krvonal hatrozatlan, ami az htatos ember bizonytalansgt jelezi.

A rendkvli rzkisg s az htatos vrmrsklet gyakran lthatk egyttesen, taln azrt, mert ezek az embertpusok fleg rzelmeikben lnek, s azok uralkodnak rajtuk, ahelyett, hogy megprblnk sszel irnytani azokat.

les ellentteket mutatnak a tudomnyos tpus emberek. Az htat teljesen hinyzik, az rzkisg jval tlag alatti, viszont az rtelem rendkvli szintig fejldik. A szeretet s az alkalmazkodkpessg kismrtk s szegnyes minsg. J nagy adag nzs s kapzsisg van jelen, s nmi fltkenysg is. Az rtelem aranysrgja kzepben tallhat hatalmas ragyog narancssrga kp a megszerzett tudssal kapcsolatos bszkesget s becsvgyat jelenti. Az elme tudomnyos s fegyelmezett viselkedsmdja azt eredmnyezi, hogy a sznek szablyos vekk rendezdnek, a kztk lev elvlaszt vonalak teljesen hatrozottak s tisztn kivehetk.

Az rdekldnek komolyan ajnljuk, hogy tanulmnyozza azt a nagyszer knyvet, amelybl a fenti ismereteket tvettk, mert a nagy s tehetsges r, C.W. Leadbeater munki kzl ez az egyik legrtkesebb.

Miutn a fentiekben foglalkoztunk az asztrlis testben tallhat sznekkel, megemlthetjk, hogy az elementlokkal trtn kommunikcinak – amelyek az ember asztrlis testvel olyan szoros kapcsolatban vannak – a hangok s sznek az eszkzei. A tanulmnyoz emlkezhet egy sznnyelvre tett homlyos hivatkozsra s arra a tnyre, hogy az si Egyiptomban a szent iratokat sznekkel rtk le, s a msolsban elkvetett hibkat halllal bntettk. Az elementlok szmra a sznek ppen olyan rthetk, mint a szavak az emberek szmra.

 

IV. FEJEZET

Az asztrlis test feladatai

Az asztrlis test feladatait nagyjbl a kvetkez hrom pontba lehet csoportostani:

1. Lehetv teszi az rzkelst.

2. Hdknt szolgl az elme s a fizikai anyag kztt.

3. gy mkdik, mint a tudat s a tevkenysg egyik fggetlen eszkze.

Ezzel a hromfle feladattal egyms utn fogunk foglalkozni.

Amikor az embert felosztjuk princpiumokra, vagyis az let megnyilvnulsi mdjaira, akkor a ngy alsbb princpium, amelyeket nha az „als ngyessgnek” neveznek, a kvetkezk:

– fizikai test,

– terikus test,

– prna, vagy vitalits (leter),

– kma, vagy vgy.

A negyedik princpium, a kma az asztrlis testben megnyilvnul s attl fgg let. Jellegzetessge az, hogy rzs jelleg, kezdetleges formja az rzkels, sszetett formja pedig az rzelem, e kett kztt sok szinttel. Ezt nha vgyknt foglaljk ssze, vagyis amelyet a trgyak vonzanak vagy tasztanak aszerint, hogy rmet vagy fjdalmat okoznak.

gy a kma mindenfle rzst magba foglal, s taln gy rhat le, mint a szenvedlyes s az rzelmi termszet. Magba foglal minden llatias vgyat, mint amilyen az hsg, szomjsg, nemi vgy; minden szenvedlyt, mint amilyenek a szeretet alsbb formi, a gyllet, irigysg s fltkenysg, s az rz ltezs utni, az anyagi rmk megtapasztalsa utni vgy, „a hs vgya, a szemek vgya, az let bszkesge”.

Kma a bennnk lev llat, Tennyson „majma s tigrise”, az az er, amely a legjobban hozzsegt ahhoz, hogy a fldhz legynk ktve, s az rzki csaldsok rvn elfojt bennnk minden magasabbrend vgyakozst. Ez a leganyagibb rsz az emberi termszetben, s ez az, ami az embert ersen a fldi lethez kti. „sszes „princpiumaink” kzl a legdurvbb nem a molekulris anyag – s legkevsb az emberi test (sthla sharira) –, hanem valjban a kzps princpium, az igazi llati kzpont. A mi testnk csak a burok, a feleltlen tnyez s kzvett, rajta keresztl mkdik a bennnk lev llat az egsz letn t”.5

A kmt vagy a vgyat gy is jellemzik, mint az tm vagy az akarat egyik visszatkrzdst vagy alsbb aspektust, s a klnbsg kztk az, hogy amg az akarat fggetlen a klvilgtl, addig a vgyat a krnyez trgyakbl ered vonzalmak vagy tasztsok ksztetik cselekvsre. A vgy ilyen rtelemben a koronjtl megfosztott akarat, az anyag foglya, rabszolgja.

A kma egy msik megkzeltsi mdjt Ernest Wood: The Seven Rays6 cm nagyszer knyve mutatja be: a kma „a vgyak sszessgt jelenti. A vgy pedig a szeretet kifel fordul aspektusa, a hrom vilg dolgainak szeretete, holott a valdi szeretet az let szeretete vagy az isteni szeretete, s a felsbb vagy befel fordul nvalhoz tartozik”.

Cljaink rdekben e knyvben gyakran hasznljuk a vgyat s az rzelmet gyakorlatilag rokon-rtelmknt, azonban az rzelem a vgy s az rtelem termke.

Az asztrlis testet gyakran kma-rpaknt, rgebbi szakkifejezssel pedig llati llekknt ismerik.

A kvlrl jv hatsok, amelyek rtallnak a fizikai testre, a prna vagy az leter kzremkdsvel rezgsekknt addnak t, ezek azonban csak rezgsek maradnnak, egyszer mozgs a fizikai skon, ha a kma, az rzkels princpiuma nem fordtan le a rezgst rzss. gy sem az lvezet, sem a fjdalom addig nem jn ltre, amg el nem rik az asztrlis kzpontot. Ezrt hvjk a prnval sszekapcsoldott kmt az „let leheletnek”, a vitlis rz princpiumnak, amely a test minden rszecskjre sztterjed.

gy tnik, a fizikai test bizonyos szervei kifejezetten kapcsolatban vannak a kma mkdsvel, ezek kzl val a lp s a mj.

Itt megjegyezhetjk, hogy a kma vagy a vgy az svnyi birodalomban ppen csak elkezdi tevkenysgt, ahol kmiai affinitsknt fejezdik ki.

A nvnyi birodalomban a kma termszetesen jval fejlettebb, ami azt jelzi, hogy lnyegesen fejlettebb kpessg alakul ki az alsbb asztrlis anyag hasznlatra. A nvnytannal foglalkozk tudnak arrl, hogy a vonzalmak s az ellenszenvek, vagyis a vgy, sokkal szembetnbb a nvnyi vilgban, mint az svnyiban, s hogy sok nvnyt jkora gyessg s tallkonysg jellemez clja elrse rdekben.

A nvnyek gyorsan vlaszolnak a szeret gondoskodsra, s a feljk irnyul emberi rzelem hatrozottan befolyssal van rjuk, rlnek a csodlatnak s vlaszolnak r, fogkonyak az emberi szeretetre, de a haragra s az ellenszenvre is.

Az llatok kpesek az alacsonyabb szint vgyak lehet legteljesebb fok megtapasztalsra, viszont a magasabb szint vgyakkal kapcsolatban korltozottabb a kpessgk. Viszont ltezik ez a kpessg, s kivteles esetekben egy llat kpes arra, hogy a szeretet vagy az odaads klnsen magas szintjt jelentse meg.

ttrve az asztrlis test msodik feladatra, teht hogy hdknt mkdik az elme s a fizikai anyag kztt, megjegyezzk, hogy a fizikai rzket r hats, amelyet a prna tovbbt befel, rzett az rzkzpontok tevkenysge rvn vlik, amelyek a kmban helyezkednek el, s a manasz vagy az elme rzkeli. gy teht az asztrlis testen keresztl trtn ltalnos mkds nlkl nem volna meg a kapcsolat a fizikai hatsok s azok elme ltali rzkelse kztt.

Fordtott esetben, amikor gondolkozunk, a bennnk lev mentlis anyagot hozzuk mozgsba, az gy ltrehozott rezgsek taddnak asztrlis testnk anyagnak, az asztrlis anyag hatssal van az terikus anyagra, ez pedig a sr fizikai anyagra, az agy szrkellomnyra hat.

gy az asztrlis test tnylegesen hidat kpez a fizikai s a mentlis letnk kztt, kzvettknt szolgl mind a fizikaibl a mentlisba, mind a mentlisbl a fizikaiba irnyul rezgsek szmra, s valjban elssorban a rezgsek ilyen ide-oda trtn lland tjrsa fejleszti.

Az ember asztrlis testnek fejldsben kt klnbz szakaszt lehet megklnbztetni: az asztrlis testet elszr kzvett eszkzknt kell meglehetsen magas szintre fejleszteni, majd pedig fggetlen testt kell kifejleszteni, amelyben az ember az asztrlis skon mkdni kpes.

Az emberben a kznsges agyi rtelmet a kmnak a manasszal vagy elmvel trtn egyeslse hozza ltre, s ez az egyeslst nevezik kma-manasznak. A kma-manaszt H. P. Blavatsky gy rja le, mint „az ember racionlis, de fldi vagy fizikai rtelme, amelyet az anyag beburkol s megkt, s ezrt az anyag befolysnak van alrendelve”. Ez az „als n”, amely az illzik e skjn mkdik, s azt kpzeli magrl, hogy az igazi n vagy Eg, s abba a bnbe esik, amit a buddhista filozfia „a klnvltsg eretneksgnek” nevez.

A kma-manaszt – ami a manasz a vggyal egytt – szemlletesen a kls dolgok irnt rdekld manaszknt is jellemzik.

Rviden megjegyezhetjk, hogy a tny vilgos megrtse, hogy a kma-manasz az ember szemlyisghez tartozik, s hogy a fizikai agyban s azon keresztl mkdik, alapvet fontossg az jraszlets folyamatnak helyes felfogshoz. Ez nmagban is elegend annak bemutatshoz, hogy mindaddig lehetetlen visszaemlkeznnk elz leteinkre, amg a tudat nem kpes az agy mkdsi szintje fl emelkedni, mivel az agy s azzal egytt a kma szerkezete is minden letben megjul, s ezrt nincs kzvetlen kapcsolata az elmlt letekkel.

A manasz nmagban nem tudna hatni a fizikai agysejtek molekulira, amikor azonban egyesl a kmval, kpes mozgsba hozni a fizikai molekulkat, s gy ltrehozni az „agy-tudatot”, amely tartalmazza az agyi emlkezetet s az emberi elme valamennyi feladatt gy, ahogyan azt ltalban ismerjk. Termszetesen nem a fels manasz, hanem csak az als manasz (a mentlis sk ngy als alskjnak anyaga) az, ami a kmval sszekapcsoldik. A nyugati pszicholgiban ez a kma-manasz annak egy rszv vlt, amit ebben a rendszerben elmnek neveznek. A kmamanasz, amely sszekt kapcsot kpez az ember fels s als termszete kztt, az let kzdtert jelenti, s mint ksbb ltni fogjuk, fontos szerepet jtszik a hall utni letben is.

A manasz s a kma sszekapcsoldsa olyan szoros, hogy a hinduk arrl beszlnek, hogy az embernek t burka van, amelyek egyike az rtelem s a vgy sszes megnyilvnulsnak mkdst szolglja. Ez az t a kvetkez:

 

Szlj hozz te is!
Nv:
E-mail cm:
Amennyiben megadod az email-cmedet, az elrhet lesz az oldalon a hozzszlsodnl.
Hozzszls:
Azrt, hogy ellenrzhessk a hozzszlsok valdisgt, krjk rd be az albbi kpen lthat szt. Ha nem tudod elolvasni, a frissts ikonra kattintva krhetsz msik kpet.
rd be a fenti szt: j CAPTCHA krse
 
 
Mg nincs hozzszls.
 

  

 

 

Frisstsek

Flrt tippek csajoknak

Flrtlsi tippek pasiknak

Flrtlsi tancsok nknek

SMS flrtls szablya

Szerelmes /flrtls sms-ek

rknaptr
 

Nem tudod, milyen napon szlettl?
Vlaszd ki az vet, hnapot s a napot:

v: . Hnap: Nap:

A ht megfelel napja:

 

 

 

Kapcsold irodalom

 

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Tibeti halottasknyv.

Kapcsold filmek

A bks harcos tja

Kis Buddha

Szamszra

Tavasz, nyr, sz, tl, tavasz

Dmonok a vilg tetejn

Tibeti halottasknyv

Kundun

Tibeti jgik

Milarepa

Chihiro

Totoro

Saint Oniisan

Tz a h alatt

Ht v Tibetben

 

 

rdekessgek

Orvosok a  skype-on

Egszsgfigyel

Orosi sztr

Orvosi sztr 2

Google maps

Virtulis fldgmb

H s felhtrkp

 

 

 

 

Izgalmas irodalom

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Foldal design

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!