Nevra oldala
.
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Szmll
Induls: 2006-11-03
 
Translation

 
 

FOLDAL

 

Isten hozott nlam...  

 

 

 

 

 


Nvnapi idzetek kldse...

Boldog nvnapot kvnok az nnepelteknek!

 

 

AYURVEDA TESZT

 Naptr

 

PRKAPCSOLAT KALKULTOR

 

SZERELEM TESZT

 

 

 

 

Angyalok

Dmonok

Galria

lmok

Ksrtetek

Vmprok

Boszorknykonyha

Aura

Csakrk

Varzslatok

Meditci / jga

Termszetfeletti kpessgek

Bjitalok

Gygynvnyek

Grafolgia

svnyok s drgakvek

Akupresszra

Gygyts

letmd

Versek

Nomen est omen

Karma

Boszorknysg

Illolajok

Knai horoszkp

Etikett

Prkapcsolat

Gyermeknevels

Szpsgpols

Sznhidrt kalkultor

 

 

Diavettsek-PPS

Tanulmnyok

Testbeszd

Tlvilg

Ltskok

Horoszkp

Humor

Inkvizci

Jtkok

Jegyzetek

Jslsok

Mgikus lnyek

Romantika

Babonk

Bioritmus

Elemek

Hipnzis

Rejtlyek

Buddhizmus

Mantra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mensor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
rejtlyek
rejtlyek : A piramisokrl

A piramisokrl

  2007.05.11. 15:54


A piramisokrl
  2007.01.06. 17:38


 

A Kheops piramis magassga 146, 59 m volt (ma csak 135 m maradt), alapterlete 230 x 230 m, 2600000 ktmbl l, 31200000 tonna sz slya, ebbl az kvetkezik hogy egy ktmb slya 12 tonna. A ktmbk millimternyi pontossggal ssze vannak illesztve. A piramis belsejben folysok, srkamrk, szellzaknk, s a nagy Galria tallhat, simra csiszolt falak, amelyek sznes kpekkel s mintzatokkal vannak kifestve.

s akkor jn a krds: ezt hogyan ksztettk? Milyen szerszmokkal vstk ki a ktmbket? Azt mondjk, hogy lyukakat vstek a sziklkba, s a lyukakba fa keket ttek el. A fa keket vzzel locsoltk, ezek megduzzadtak s gy hasadtak ki a sziklkbl a ktmbk. Ez rendben. De 2600000 ktmbt? s hogyan szlitottk a helysznre? Fagrgkn? Hogyan illesztettk ssze, hogyan raktk egyik a msikra? Rmpkat ptettek s azokon hztk-nyomtk? Ht a mai tehnologia segtsgvel sem tudnm elkpzelni egy ilyen mret piramist. s mindezt egy kirly kedvrt?! s ez nem minden. A piramison thalad dl kr pontosan kt egyenl rszre osztja a fldrszeket s cenokat. A piramis kerlete osztva a ktszeres magassggal a (pi) szmrtket adja ki p = 3,14159. A piramis magassga szorozva egymillirddal megkzeltleg megfelel a Nap-fld tvolsgnak (149504000 km). s a piramis belsejben szmtsokat talltak a Fld slyrl. Mindezekrl tl egyszer lenne azt mondani, hogy vletlen.

De a piramisok a ht vilgcsodkbl csak az egyik. Mg ott vannak a Babilon falai, melyek kerlete 70 km, a falak vastagsga 10 m, a tornyok kztti rsz magassga 23 m, a tornyok magassga 28 m.

A Rhodoszi Kolosszus, amely 37 m magas, 13 tonnabronz s 7,5 tonna vasbl lltottk ssze.

A Zeusz szobra, ami aranybl s elefntcsontbl kszlt.

Szemirsz fggkertje.

Az Epheszoszi Artemiszion.

A Halikarnaszoszi Mauszoleion.

Mindezek mind olyan ptmnyek, amiket nem igen lehet elkpzelni, hogy az akkori tehnologival, szerszmokkal, ltre lehetet hozni.

s tovbb kutatva (knyvekbl) talltam ms klnleges s rejtlyes ptmnyeket, amiket szintn a vilg „csodihoz” sorolom, mert egyszeren nem hiszem el, hogy seink olyan magas szint ptkezsi tudssal rendelkeztek.

Ott vannak pldul a Hsvt-sziget risai. A szigeten keresztl-kasul tbb szz klnleges szobor ll. Ezek a szobrok tztl-hsz mter magasak, kb. tven tonna a slyuk, s kemny vulkni kzetbl vannak kivgva. s ez nem minden, ezeknek az ember formj kolosszusoknak kalapjuk is volt. Azrt „volt” mert a tztonns kkalapokat ms helyen talltk meg, mint a testeket. A sziklafalakon a hres Thor Heyerdahl rgsz s kutat tbb szz befejezetlen szobrot, krlttk rengeteg kbalta s kszerszmokat tallt. De ez szmomra nem a megoldst jelenti. Mert egyszeren nem megy be a fejembe, az hogy tbb szz (kb. 600 db.) 50 tonns kszobrot egyszer kszerszmokkal vstk ki a sziklafalakbl s faragtk-csiszoltk. s hogyan szlltottk ket a tbb kilomteres tvolsgra? Fagrgkn nem volt lehetsges, mert a szigeten egyltaln nem nnek fk. s hogyan lltottk fel? s hogyan helyeztk a tz tonns, ms kbl faragot, kalapokat a szobrokra? s mg van egy rdekes dolog a szobrokkal kapcsolatban, mg, pedig az hogy a sziget belsejben nincsenek szobrok csak krben a sziget szln, mintha valami vdbstyk lennnek.

s ott van a Nazca- fensik titokzatos fldi bri, tbb mint 50 km hossz, egy tkletesen sk ksivatagon vannak elrendezve. Tulajdonkppen itt mly barzdk vannak, amelyek kilomtereken t vezetnek, rszben prhuzamosan egyms mellet, vagy keresztezve egymst. A magasbl nzve a nylegyenes vonalak kztt risi llatfigurk kontrjait is fel lehet fedezni, mint a pk, madr, majom, hll stb.

Tbb vlemny szletet a Nazca-fensik re vonatkozan. Vannak, akik azt altjk, hogy ezek a rajzok s geometrikus vonalrendszerek vallsos jelentsek s a naptrtudomnnyal kapcsolatosak.                                              

 Voltak, akik azt mondtk, hogy a nylegyenes utak nem msak, mint rgi inka utak. Vagy hogy ezek nem ms, mint escsatornk. De mire szolgltak az llat formj escsatornk?

s vannak, akik azt lltjk, hogy a fldnkivliek mve. Ht ez nem semmi! Lehetsges, hogy idegen intelligencik jrtak a Fldnkn? Ht n ezt nagyon is lehetsgesnek tartom. Erich Von Danikent idzve: „A mai Nazca vroska kzelben, az ember nem lakta sksgon valaha idegen intelligencik szlltak le, s egy rgtnztt replteret ltestettek rjrmveik szmra.”

A Tejut rendszernkben 20 millird bolygrendszer van. Egy rgebbi elmlet szerint: szz eset kzl mindssze egyben kering egy bolyg a napja krl. Ebben az esetben szzmilli olyan bolyg marad, amelyen let alakulhatt ki. De ha azt felttelezzk, szz bolyg kzl csak egyen van let, mg mindig 20 milli bolyg marad ahol az let kialakulhatott. Ha ebbl a 20millibol minden szzadikon ltezik homo sapiens intelligencijt elr let, akkor 200000 ezer lakott bolyg lehetsges. Ezeket a szmtsokat Willy Ley professzor lltotta ssze 1970-es vekben. A mai csillagszok tbb mind szzmillird csillagot szmoltak csak a mi Tejutrendszernkben. s akkor kpzeljk el Willy Ley professzor elmlett a mai csillag szmokkal. Ha azt vesszk, hogy fldnket megltogattk a fldnkivliek akkor termszetesen jval magasabb szint intelligencival, kellet, hogy rendelkeznik, mint mi. s mirt? Mert tbb fnyv tvolsgot (egy fnyv =9, 5billi km) kellet, hogy megtegyenek, hogy eljussanak a fldnkhz. Ehhez termszetesen legalbb a fnysebessget kellet, hogy elrjk. De elbb-utbb mi is fogunk rendelkezni hasonl tehnolgival.

Thomas Edison 1879-ben feltallta a sznizzszlas lmpt. Az emberek lehetetlennek tartottk a villamos, hallzatok ptst, ahhoz hogy a lmpkat minden egyes hzban tudjk hasznlni. Ma villamos energia nlkl meg llna az let.

Az 1800-as vek elejn, az ltalnos vlemny mg az volt hogy, olyan gpek, amelyek nehezebbek, mint a leveg, sohasem tudnak a fldrl felemelkedni. Ma mr a replk, raktk, megszokott ltvnny vltak. Br sokan lehetetlennek tartjk, meggyzdsem, az hogy egy napon csillagkzi utazsra is sor, kerl.

A csillagkzi rutazs mszaki lehetsgeiben ktelkedk, azt mondjk, hogy ha egy napon ptennek is olyan raktahajt- mveket, amelyek elrnk a msodpercenknti 150000 km-es sebessget, vagy mg tbbet, a csillagkzi utazs akkor is lehetetlen volna, mivel ekkora sebessgnl a kozmoszban lv legkisebb rszecskk, melyek az rhaj kls burkolatt eltallnk, egy bombarobbans erejvel rendelkeznnek. Ebben van valami, de a Nsa kutati mr rgta foglalkoznak olyan elektromgneses vd gyrk kifejlesztsvel, amelyek a vilgrben lebeg veszlyes rszecskket eltasztjk az rhajtl.

A ktelkedk mg azt is mondjk, hogy a 300000 km-es msodpercenknti sebessg teljesen lehetetlen, mivel Einstein bebizonytotta, hogy a fnysebessg a gyorsuls abszolt hatra. Ma radar kszlkek dolgoznak msodpercenknti 300000 km-es sebessg hullmokon. Einstein relativits elmlete szerint a test tmege a sebessg nvekedsnek arnyban n. Ez rendben. De mi a helyzet a tachyonokkal, amelyek billiszor gyorsabbak, mint a fny, s ha a mozgsuk fnysebessgre, vagy az al cskken, megsznnek ltezni. Kpzeljk el, hogy ha sikerlne mestersgesen tachyonokat elaltani vagy „befogni”, akkor az rszondk hajtenergijv is t lehetne vltoztatni ket. Milyen sebessggel haladna az rhaj?

Vannak olyan elmletek is, hogy egy risi mret napernyhz csatolni egy rhajt, s ezt a napernyt a napsugarai „hajtank”, s gy a fnysebessget el lehetne rni.

Felttelezzk hogy egy nap, lehetsgess vlik, a csillagkzi rutazs. Az rhajnak a clja egy tvoli csillag, amely hasonl a fldhz. Az rhajsok olyan llnyeket ltnak, akik kszerszmokat hasznlnak, primitv ednyeket ksztenek, krlbell olyan szinten lnak, mint mi 10000 vel. rhajsaink szmra ez egy klns ltvny. De mit gondolnak a bolyg primitv laki arrl a szrnyetegrl, amely leszllt a fldjkre, s azokrl az alakokrl, akik kilptek belle? A ltvny hatsra rmlten fldre borulnak. Eddig a naphoz imdkoztak, de most valami rettenetes trtnt: az istenek leszlltak az gbl. Az rhaj legnysge s az slakok kzt egy kapcsolat alakul ki. Az slakok istenknt tisztelik az rhaj legnysgt, akik az gbl rkeztek, risi hatalmuk van, s csodkra kpesek, klns fejfedjk, van (sisak); jszaka is nappali vilgossgot teremtenek (fnyszrk); replni tudnak teht, a primitv lakok szmra, az rhajsok ktsgkvl „Istenek”. Mindezekrl kpeket karcolnak, rajzolnak a sziklafalakra a trtntekrl: formtlan embereket, fejkn furcsa fejfedk, amelyekbl botok (antennk) lnak ki; gmbformkat, amelyekben valakik lnek, s utaznak a levegben, amelyek olyan sugarakat szrnak, mint a nap sugarai, stb. Az slakok sokat tanulnak az rhajsoktl. Az slakok elmenetele utn, azokat a helyeket, ahol az rhaj lt, szentnek tartjk, s oda zarndokolnak, dalokban dicsrik az istenek hsi cselekedeteit; egy valls szletik.

Vajon nem gy trtnt a fldnkn is? Gondolkodjunk egy kicsit.

Tudsaink szerint 1, 5-2 millird vel ezeltt keletkezet az els let a fldn. Kair kzelben talltak egy als lkapcsot, amit az oligocn korszakra, 30-40 milli evvel ezeltre datljk. Kb. 80000 vel ezeltt risi elrelps trtnt: felfedezik a bunkt, mint fegyvert, bevezetik a kkek hasznlatt szerszmknt, a barlangok falain meg jelennek az els festmnyek. Mirt van, az hogy az antropoidok s a hominidk vmillikon t nem tanultak semmit, s az sember „hirtelen” olyan sokat?

Egy hres antropolgus azt rja: „Az ember vmillik alatt lpet ki az llatvilgbl s nagyon lassan ltt, emberi vonsokat. Egyetlen kivtellel a szably all: az agya minden ltszat szerint egy vgs hirtelen kikpzst kapott s csak ez ltal tvolodott el az ember vglegesen a tbbi rokontl”.

Szeretnk mg egy rdekes dologrl emltst tenni: 1929-ben az Isztambuli Topkapi palotban egy vszzadokkal korbban kszlt, tbb darabbl ll vilgtrkpet talltak, amely egykor Piri Reis admirlis, trk tengersztiszt tulajdonban volt. Ezt a trkpet Piri Reis valahol keleten tallta. A trkp tkletesen pontos, a Foltkzi- s Holt tenger trsgre, szak- s Dl-Amerika partjaira vonatkozan. De a legnagyobb csoda hogy Antarktisz krvonalai is fel vannak tntetve. A hegylncok s hegycscsok, a folyok s fensikok nagyon pontosan le, vannak rajzolva. Az Antarktisz hegylncait 1952-ben fedeztk fel.

Egy rcsos sablon segtsgvel tmsoltk a rgi trkpet egy mai glbuszra. A tovbbi vizsglatok s a mestersges holdaknak a Fldrl ksztett legutbbi felvtelei megerstettk azt a felttelezst, hogy az eredeti Piri Reis- trkpet igen nagy magassgbl ksztet felvteleken, alapulnak.

s mg rengeteg rejtlyes dolgot fel lehetne sorolni mltunkkal kapcsolatosan, s krdsek milliit fel tudnm sorolni.

Mg nincs hozzszls.
 

  

 

 

Frisstsek

Flrt tippek csajoknak

Flrtlsi tippek pasiknak

Flrtlsi tancsok nknek

SMS flrtls szablya

Szerelmes /flrtls sms-ek

rknaptr
 

Nem tudod, milyen napon szlettl?
Vlaszd ki az vet, hnapot s a napot:

v: . Hnap: Nap:

A ht megfelel napja:

 

 

 

Kapcsold irodalom

 

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Tibeti halottasknyv.

Kapcsold filmek

A bks harcos tja

Kis Buddha

Szamszra

Tavasz, nyr, sz, tl, tavasz

Dmonok a vilg tetejn

Tibeti halottasknyv

Kundun

Tibeti jgik

Milarepa

Chihiro

Totoro

Saint Oniisan

Tz a h alatt

Ht v Tibetben

 

 

rdekessgek

Orvosok a  skype-on

Egszsgfigyel

Orosi sztr

Orvosi sztr 2

Google maps

Virtulis fldgmb

H s felhtrkp

 

 

 

 

Izgalmas irodalom

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Foldal design

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!