Nevra oldala
.
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Szmll
Induls: 2006-11-03
 
Translation

 
 

FOLDAL

 

Isten hozott nlam...  

 

 

 

 

 


Nvnapi idzetek kldse...

Boldog nvnapot kvnok az nnepelteknek!

 

 

AYURVEDA TESZT

 Naptr

 

PRKAPCSOLAT KALKULTOR

 

SZERELEM TESZT

 

 

 

 

Angyalok

Dmonok

Galria

lmok

Ksrtetek

Vmprok

Boszorknykonyha

Aura

Csakrk

Varzslatok

Meditci / jga

Termszetfeletti kpessgek

Bjitalok

Gygynvnyek

Grafolgia

svnyok s drgakvek

Akupresszra

Gygyts

letmd

Versek

Nomen est omen

Karma

Boszorknysg

Illolajok

Knai horoszkp

Etikett

Prkapcsolat

Gyermeknevels

Szpsgpols

Sznhidrt kalkultor

 

 

Diavettsek-PPS

Tanulmnyok

Testbeszd

Tlvilg

Ltskok

Horoszkp

Humor

Inkvizci

Jtkok

Jegyzetek

Jslsok

Mgikus lnyek

Romantika

Babonk

Bioritmus

Elemek

Hipnzis

Rejtlyek

Buddhizmus

Mantra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mensor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
let az let utn
let az let utn : Az alvs alatti let / Az lmok

Az alvs alatti let / Az lmok

  2007.08.29. 18:45

IX.- X. fejezet

IX. FEJEZET

Az alvs alatti let

gy tnik, az alvs valdi oka az, hogy a testek kifrasztjk egymst. A fizikai test esetben nemcsak minden izom-megerltets, de minden rzelem s gondolat is bizonyos csekly kmiai vltozst hoz ltre. Az egszsges test mindig megprblja ellenslyozni ezeket a vltozsokat, de ez soha nem sikerl teljesen, amg a test bren van. Ezrt minden rzelem, gondolat vagy cselekvs egy kicsi, szinte szrevehetetlen vesztesget jelent, amelyek sszegzett hatsa annyira kimerti a fizikai testet, hogy az nem kpes tovbbi gondolkodsra vagy munkra. Nha akr pr percnyi alvs is elg, hogy helyrejjjn, amit a fizikai elementl valst meg.

Az asztrlis test nagyon hamar kifrad a fizikai agy-rszecskk mozgatsnak nehz munkjban, s szksge van egy hosszabb idszakra, hogy attl elklnljn, s gy kpes legyen ert gyjteni, hogy jra vgezze fraszt feladatt.

Viszont a sajt skjn az asztrlis test gyakorlatilag kptelen kifradni, mivel ismert olyan eset is, amikor 25 ven keresztl folyamatosan dolgozott anlkl, hogy a fradtsg jeleit mutatta volna.

Br az eltlzott s hosszantart rzelem az embert a mindennapi letben nagyon gyorsan kifrasztja, nem az asztrlis test az, amely kimerl, hanem a fizikai szervezet, amelyen keresztl az rzelmet kifejezzk vagy megljk.

Hasonl a helyzet a mentlis testtel is. Amikor mentlis fradtsgrl beszlnk, az a valsgban helytelen kifejezs, mert az agy, nem pedig az elme az, ami kifrad. Az elme kifradsa nem ltezik.

Amikor az ember elhagyja a testt alvs sorn (vagy hall esetn), a krnyez asztrlis anyag nyomsa – ami valjban az asztrlis sk gravitcis erejt jelenti – az asztrlis vkuumba azonnal ms asztrlis anyagot knyszert. Az ilyen ideiglenes asztrlis hasonms a fizikai test pontos msolata – mr ami az elrendezst illeti –, viszont semmilyen tnyleges kapcsolatban nincs vele, s sohasem hasznlhat tudathordozknt. Mindssze a rszecskk vletlen tallkozsa, s az ppen kznl lv, megfelel tpus asztrlis anyagbl ll. Amikor az igazi asztrlis test visszatr, ezt az idegen asztrlis anyagot a legcseklyebb ellenlls nlkl kilki.

Nyilvnvalan ez az egyik oka annak, amirt klns figyelmet kell fordtani arra a krnyezetre, ahol az ember alszik, mert ha a krnyezet rossz, akkor kellemetlen tpus asztrlis anyag tltheti meg a fizikai testet, amg az ember asztrlis teste tvol van, olyan hatsokat hagyva vissza, amelyek kellemetlenl hatnak a valdi emberre, amikor visszatr.

Amikor az ember alszik, az asztrlis testben lv magasabb princpiumai visszahzdnak a fizikai testbl, a sr test s az terikus test magra marad az gyban, az asztrlis test pedig felettk lebeg a levegben. Alvs kzben teht az ember egyszeren az asztrlis testt hasznlja a fizikai helyett, csak a fizikai test az, ami alszik, s nem szksgkppen maga az ember.

Az asztrlis test, amikor gy visszahzdik a fizikaibl, ltalban megtartja a fizikai test alakjt, s gy az embert knnyen felismerheti brki, aki fizikailag ismeri. Ez annak a tnynek a kvetkezmnye, hogy az asztrlis s a fizikai rszecskk kztti vonzds, amely az egsz fizikai let alatt fennmarad, olyan megjelensi formt, vagy lenyomatot hoz ltre az asztrlis anyagban, amely akkor is megmarad, amikor az ideiglenesen visszahzdik az alv fizikai testbl.

Emiatt egy alv ember asztrlis teste egy viszonylag nagyon sr kzponti rszbl, amely megfelel a fizikai testnek, s egy azt krlvev aurbl ll, amely viszonylag sokkal ritkbb.

Egy nagyon fejletlen ember majdnem kzel annyit alhat, mint a fizikai teste, mert csak nagyon kicsi hatrozott tudatossgra kpes asztrlis testben. Ugyancsak kptelen alv fizikai testnek kzvetlen kzelbl eltvozni, s ha valaki megksreln, hogy asztrlis testben elhzza t, valsznleg rmlten bredne fel fizikai testben.

Asztrlis teste leginkbb egy alaktalan tmeg, egy lebeg kdgomolyag, amely nagyjbl tojs alak, azonban nagyon szablytalan s hatrozatlan krvonalakkal, a bels forma (a fizikai test sr asztrlis msa) vonsai s alakja ugyancsak hatrozatlanok, homlyosak s alig kivehetk, de mindig felismerhetk.

Egy ilyen nagyon fejletlen tpus ember brenlti tudatossga sorn arra hasznlja az asztrlis testt, hogy az elmbl ramokat kld az asztrlison keresztl a fizikai agyhoz. Amikor azonban alszik, a fizikai agy nem mkdik, az asztrlis test pedig, mivel fejletlen, kptelen nmagtl hatsokat felfogni, s gy az ember gyakorlatilag ntudatlan, mivel a szegnyesen szervezett asztrlis testen keresztl kptelen tisztn kifejezni magt. Az abban lv rzskzpontokra az tvonul formk gyakorolhatnak hatst, s vlaszolhat is abban az olyan ingerekre, amelyek felsztjk az als termszetet. De a megfigyelben egszben kivltott hats az lmossg s hatrozatlansg hatsa, az asztrlis testbl hinyzik minden hatrozott tevkenysg, s ttlenl, fejletlenl az alv fizikai forma felett lebeg.

Egy teljesen fejletlen emberben ezrt a magasabb princpiumok, vagyis maga az ember szinte ppen gy alszik, mint a fizikai test.

Nhny esetben az asztrlis test kevsb kbult, s lmatagon lebeg ide-oda a klnbz asztrlis ramlatokon, esetenknt felismerve ms, hozz hasonl llapotban lev embereket, s mindenfle, kellemes s kellemetlen tapasztalaton megy keresztl, amelyek emlke remnytelenl sszekuszldik, s a tnyleg megtrtntek nevetsges pardijv vlik. (Lsd Az lmok cm X. fejezetet.) Ennek eredmnye, hogy a kvetkez reggel az ember azt gondolja, hogy valamilyen jelents lma volt.

Egy fejlettebb ember esetben nagyon nagy klnbsg van. A bels forma sokkal inkbb megklnbztethet s hatrozott, az ember fizikai megjelensnek tkletesebb msolata. A krnyez kdgomolyag helyett les hatrvonal tojsalak van, amely alakjt megtartja, fggetlenl a belp ramlatoktl, amelyek az asztrlis skon llandan kavarognak.

Az ilyen tpus ember nagyon is tudatos az asztrlis testben, teljesen aktvan gondolkodik. Ezzel egytt esetleg nagyon kevssel tbb tudomsa van a krnyezetrl, mint a fejletlen embernek. Nem azrt, mert kptelen ltni, hanem mert annyira beburkoldzik gondolataiba, hogy nem lt, br lthatna, ha gy akarn. Brmilyen gondolatok is foglalkoztattk elmjt az elmlt nap sorn, ltalban folytatja azokat alvs kzben, s gy ezzel egy olyan nmaga gyrtotta sr fallal veszi krl magt, hogy gyakorlatilag semmit nem vesz szre abbl, ami azon kvl trtnik. Esetenknt egy kvlrl jv erszakos hats, vagy mg inkbb egy nmagbl kiindul ers vgy szttpheti ezt a kdfggnyt, s lehetv teszi, hogy nmi hatrozott benyoms elrje. De ezutn a kd mg szinte azonnal jbl bezrul, s olyan figyelmetlenl lmodik tovbb, mint azeltt.

Egy mg fejlettebb ember esetben, amikor a fizikai test elalszik, az asztrlis test kisiklik belle, ez utn az ember teljes tudatossggal abban tartzkodik. Az asztrlis test tiszta krvonal s hatrozottan szervezett, hasonlt az emberhez, az ember pedig kpes azt tudathordozknt hasznlni, olyanknt, amely sokkal knyelmesebb, mint a fizikai test.

Az asztrlis test rzkenysge addig nvekszik, amg azonnal vlaszol skja minden rezgsre, mind a finomakra, mind a durvbbakra, viszont egy nagyon magasan fejlett ember asztrlis testben termszetesen gyakorlatilag nincs olyan anyag, ami kpes lenne vlaszolni a durva rezgsekre.

Egy ilyen ember teljesen ber, sokkal aktvabban, pontosabban s sokkal nagyobb egyttrz kpessggel dolgozik, mint amikor be volt brtnzve a srbb fizikai testbe. Ezen fell risi sebessggel, szabadon kpes mozogni brmilyen tvolsgra anlkl, hogy az alv fizikai testben a legcseklyebb zavar is keletkezne.

Tallkozhat s vlemnyt cserlhet bartaival, akr fizikai testben lnek, akr nem, ha azok trtnetesen ugyangy felbredtek az asztrlis skon. Tallkozhat nla sokkal fejlettebb emberekkel, s azoktl figyelmeztetseket, tantsokat kaphat, vagy jt tehet azokkal, akik kevesebbet tudnak, mint . Kapcsolatba lphet klnbz tpus nem-emberi lnyekkel (lsd Az asztrlis lnyek cm XX. s XXI. fejezeteket), mindenfle j vagy rossz, erst vagy rmt asztrlis hatsok clpontja lesz.

Bartsgot kthet a vilg msik vgn lak emberekkel, tarthat, vagy hallhat eladsokat, ha tantvny, tallkozhat ms tantvnyokkal, s az asztrlis vilg ltal nyjtott tovbbi kpessgekkel olyan problmkat oldhat meg, amelyek a fizikai vilgban nehzsgeket jelentettek.

Pldul egy orvos – mikzben a teste alszik – megnzhet olyan eseteket, amelyek klnsen rdeklik. gy j ismereteket szerezhet, amelyek egyfajta intuciknt jhetnek t ber tudatba.

Egy magasan fejlett embernl az asztrlis test – mivel teljesen rendezett s letre keltett – ppgy a tudat hordoz eszkzv vlik az asztrlis skon, mint a fizikai test a fizikai skon.

Mivel az asztrlis vilg a szenvedlyek s az rzelmek igazi hazja, azok, akik tadjk magukat egy rzelemnek, azt a Fldn szerencsre ismeretlen energival s hevessggel lhetik t. Mikzben a fizikai testben egy rzelem hatsnak nagy rsze kimerl a fizikai skra trtn tvitellel, addig a sajt, asztrlis vilgban a teljes er felhasznlhat. Ennek kvetkeztben lehetsges az asztrlis vilgban sokkal ersebb szeretetet vagy htatot rezni, mint a fizikai vilgban, s ppen gy a szenveds is olyan ers lehet az asztrlis vilgban, amely a mindennapi fizikai vilgban elkpzelhetetlen.

Ennek a helyzetnek egyik elnye az, hogy az asztrlis vilgban minden fjdalom s szenveds nkntes s teljesen ellenrzs alatt ll, gy az ottani let sokkal knnyebb az rtelmes embernek. A fizikai fjdalmat lehetsges, de rendkvl nehz az elmvel lekzdeni, az asztrlis vilgban viszont brki egy pillanat alatt megszntethet egy ers rzelem ltal okozott szenvedst. Az embernek csak az akaratt kell hasznlnia, s ekkor a szenveds azonnal eltnik. Ez a kijelents megdbbenten hangzik, mindamellett igaz, mivel ilyen az akarat s az elme hatalma az anyag felett.

Ahhoz, hogy az ember az asztrlis testben teljes tudatossgot rjen el, mr nagyfok haladst kell elrnie, amikor az ember thidalta a fizikai s az asztrlis tudat kztt ttong szakadkot is, a nappal s az jszaka szmra tbb nem ltezik, mivel lett tretlen folyamatossgban li. Egy ilyen ember szmra, a mindennapi rtelemben vett hall is megsznik ltezni, mivel folyamatos tudatossgt nemcsak jjel s nappal tartja meg, hanem a hall kapujn val tlpse kzben is, egszen az asztrlis skon eltltend lete vgig, amint ezt ksbb ltni fogjuk, amikor a hall utni lettel fogunk foglalkozni.

Az asztrlis testben trtn utazs nem vgtelen sebessg, de olyan gyors, hogy azt mondhatjuk, a teret s az idt legyztk, mert br az ember keresztlhalad a tren, de olyan gyorsan, hogy a tr sztvlaszt kpessge szinte nem is ltezik. Az ember kt-hrom perc alatt krbe jrhatja a vilgot.

Brmely elgg fejlett s mvelt ember mr teljesen kifejlesztette az asztrlis testbeli tudatt, s tkletesen kpes azt egyik tudathordozknt hasznlni, br sok esetben nem gy tesz, mert mg nem vgezte el azt a meghatrozott erfesztst, amelyre mindaddig szksge van, amg a szoksszersg kialakul.

Az tlagember esetben a nehzsget nem az jelenti, hogy az asztrlis test nem kpes mkdni, hanem az, hogy ez a test vezredek alatt megszokta, hogy csak a fizikai testen keresztl kapott hatsok hozzk mozgsba, ezrt az ember nem ismeri fel, hogy az asztrlis test kpes sajt skjn nllan mkdni, az akarat pedig kpes kzvetlenl hatni r. Az emberek asztrlisan „fel nem bredtek” maradnak, mert az a szoksuk alakult ki, hogy az ismert fizikai rezgseket vrjk, amelyek kivltjk az asztrlis tevkenysgket. Ezrt azt mondhatjuk, hogy az asztrlis skon felbredtek, de a legkevsb sem az asztrlis sk szmra, s gy krnyezetknek a legjobb esetben is csak nagyon hatrozatlanul vannak tudatban.

Amikor az ember az egyik Mester tantvnya lesz, ltalban azonnal felrzzk az asztrlis skbeli lmbl, s teljesen tudatba jutnak e sk krltte lev tnyei, elkezd azokbl tanulni, s kzttk dolgozni. gy az alvssal tlttt ri mr nem resek, hanem aktv s hasznos elfoglaltsggal telnek anlkl, hogy ez a fradt fizikai test egszsges pihenst a legkevsb is befolysoln.

A lthatatlan segtk cm XXVIII. fejezetben sokkal rszletesebben fogunk foglalkozni az asztrlis testben vgzett, gondosan megtervezett s megszervezett munkval. Itt kijelenthetjk, hogy mg mieltt elrnnk ezt a szintet, mr jelents mennyisg hasznos munkt el lehet vgezni, s ez llandan meg is trtnik. Akinek az elmjben elalvskor az a hatrozott szndk van, hogy egy bizonyos munkt el fog vgezni, egszen biztosan meg is ksrli keresztlvinni a szndkt, amint megszabadult fizikai testtl. Amikor azonban elvgezte a munkt, valszn, hogy nmagra irnyul gondolatainak kde krl fogja zrni, hacsak hozz nem szoktatja magt, hogy j tevkenysgbe fogjon, amikor a fizikai agytl klnvltan mkdik. Termszetesen nhny esetben a vlasztott munka olyan, hogy az alvssal tlttt id egszt kitlti, s gy az ilyen ember a lehet legteljesebb mrtkben hasznostja magt, mr amennyire ezt asztrlis fejlettsge megengedi.

Mindenkinek ki kell tznie minden jjel, hogy valamilyen hasznosat fog csinlni az asztrlis skon: megvigasztal valakit, aki bajban van, az akaratt arra hasznlja, hogy ert ntsn egy olyan bartba, aki gyenge vagy beteg, megnyugtat valakit, aki nyugtalan vagy tlsgosan izgatott, vagy valami hasonl ms szolglatot teljest.

Bizonyos mrtk siker teljesen biztos, s ha a segt gondosan megfigyeli, gyakran szlelni fog jeleket a fizikai vilgban az elrt meghatrozott eredmnyekrl.

Az ember ngyfle mdon „breszthet fel” asztrlis testben tudatos tevkenysgre:

1. A fejlds mindennapi folyamatban, amely br lass, de biztos.

2. nmagtl, miutn megtanulta a krdssel kapcsolatos tnyeket, megtette a szksges lland s kitart erfesztst, hogy bellrl kisprje a kdt, s fokozatosan legyzze azt a tompultsgot, amit megszokott. Ahhoz, hogy ezt megtehesse, elalvs eltt el kell hatroznia, hogy amikor elhagyja testt, megprbl felbredni s ltni valamit, vagy elvgezni valami hasznos munkt. Ez termszetesen csak a fejlds termszetes folyamatnak meggyorstsa. Kvnatos, hogy az ember elszr fejlessze ki a jzan szt s megfelel erklcsi tulajdonsgokat, kt okbl: elszr, nehogy visszaljen azokkal a kpessgekkel, amelyeket megszerezhet, msodszor, nehogy ert vegyen rajta a flelem az olyan erk jelenltben, amelyeket sem megrteni, sem pedig irnytani nem kpes.

3. Vletlen esemny, vagy mgikus szertartsok trvnytelen hasznlata a ftylat gy sztszakthatja, hogy azt sohasem lehet teljesen sszezrni. Ilyen pldkat tallunk H. P. Blavatsky A Bewitched Life [Megrontott let] s Lord B. Lytton Zanoni cm munkjban.

4. Egy bart hathat kvlrl az embert krlvev burokra, s fokozatosan magasabb lehetsgek fel emelheti fel. Ezt azonban sohasem szabadna megtenni, hacsak a bart nem teljesen biztos abban, hogy a felbresztend ember rendelkezik btorsggal, odaadssal s ms tulajdonsgokkal, amelyek szksgesek a hasznos munkhoz.

Az asztrlis skon azonban olyan nagy szksg van segtkre, hogy minden jellt biztos lehet abban, hogy felbredse egy napot sem fog kslekedni, ha erre ksznek ltszik.

Hozztehetjk, hogy amikor ppen egy gyermek bred fel az asztrlis skon, az asztrlis test fejldse olyan gyorsan trtnik meg, hogy nagyon hamar abba a helyzetbe kerl ezen a skon, amely alig van alatta egy felbredt felnttnek, s termszetesen a hasznossg szempontjbl nagyobb elnye van, mint a legblcsebb, de mg fel nem bredt embernek.

Azonban mindaddig, amg a gyermek-testen t kifejezd eg nem rendelkezik az eltklt, de szeretetteli jellem szksges adottsgval, s ez vilgosan meg nem nyilvnult korbbi leteiben, addig egyetlen okkultista sem venn magra azt a nagyon komoly felelssget, hogy felbressze az asztrlis skon. Amikor lehetsges gyermekeket felemelni ezen az ton, k gyakran a leghatkonyabb munksoknak bizonyulnak az asztrlis skon, s olyan szvvel-llekkel vetik magukat a munkba, amit csodlatos ltni.

Mikzben arnylag knny dolog felbreszteni egy embert az asztrlis skon, gyakorlatilag lehetetlen ismt elaltatni, kivve a mesmerikus befolys legkevsb kvnatos alkalmazsval.

Az alv s az ber let gy teht valjban egy letnek tekintendk, alvs alatt tudatban vagyunk ennek a tnynek, s mindkett folyamatos emlkezetvel rendelkeznk, vagyis az asztrlis emlkezet tartalmazza a fizikait, br termszetesen a fizikai emlkezet nem mindig tartalmazza az asztrlis tapasztalatok emlkt.

Az alvajrs (szomnabulizmus) nyilvnvalan klnbz mdokon jhet ltre:

1. Az eg kpes lehet kzvetlenebbl hatni a fizikai testre, mialatt a mentlis s az asztrlis tudathordozk tvol vannak. Az ilyen termszet esetekben az ember kpes lehet pldul verseket rni, festmnyeket alkotni, stb., amelyek ber llapota mindennapi kpessgeit messze tlhaladjk.

2. Az ember fizikai teste mkdhet automatikusan s a megszoks erejvel, nem az ember ltal irnytottan. Ilyen esetek pldul azok, amikor szolgk az jszaka kzepn felkelnek s tzet gyjtanak, vagy valamely ms hzi teendjket vgzik, amelyeket megszoktak, vagy amikor az alv fizikai test bizonyos mrtkben vgrehajtja azt a gondolatot, amely az elmt elalvs eltt foglalkoztatta.

3. Egy inkarnciban lev vagy azon kvli kls lny megszllhatja az alv ember testt, s a sajt cljaira hasznlhatja fel. Ez legvalsznbben egy olyan emberrel trtnik meg, aki mdiumitsra hajlamos, vagyis akinek testei a szoksosnl lazbban kapcsoldnak ssze, s gy knnyebben is vlnak szt.

Az tlagember esetben az a tny, hogy az asztrlis test alvs alatt elhagyja a fizikai testet, nem nyit utat a megszllottsghoz, mert az eg mindig szoros kapcsolatot tart fenn a testtel, s gyorsan visszatrne brmely ilyen ksrlet esetn.

4. Egy ezzel teljesen ellenttes llapot ugyancsak hasonl eredmnyt hozhat ltre. Amikor a princpiumok vagy testek a szoksosnl szorosabban ktdnek egymshoz, az ember ahelyett, hogy egy tvoli helysznt csak az asztrlis testben ltogatna meg, magval viszi a fizikai testt is, mert nincs teljesen sztvlasztva tle.

5. Az alvajrs valsznleg az emberben lev klnbz tudatrtegek bonyolult problmjval is kapcsolatos, amelyek a szoksos krlmnyek kztt nem kpesek megnyilvnulni.

Az alvs alatti lettel szoros rokonsgban van a transz, amely azonban mestersgesen vagy termszetellenesen ltrehozott alvsi llapot. A mdiumok s az rzkenyek knnyedn s ltalban ntudatlanul lpnek t a fizikai testbl az asztrlis testbe. Az asztrlis test ilyenkor elvgezheti feladatait, pldul egy tvoli helysznre val utazst, benyomsok gyjtst a krnyez trgyakrl, s azok thozatalt a fizikai testbe. Egy mdium esetben az asztrlis test ezeket a benyomsokat a transzba esett fizikai test segtsgvel lerhatja, azonban amikor a mdium kijn a transzbl, az agy rendszerint nem tartja meg az gy kapott benyomsokat, a megszerzett tapasztalatoknak semmilyen nyoma nem marad a fizikai emlkezetben. Esetenknt, de ritkn az asztrlis test kpes maradand benyomst gyakorolni a fizikai agyra, s gy a mdium a transz sorn megszerzett ismeretekre kpes visszaemlkezni.

X. fejezet

Az lmok

Egy dolog a tudatossg s a tevkenysg az asztrlis testben, ennek az asztrlis tudatossgnak s tevkenysgnek az emlkezete az agyban viszont teljesen ms dolog. A fizikai emlkezet meglte vagy hinya semmilyen hatssal nincs az asztrlis skon a tudatossgra, sem pedig az asztrlis testben val tkletesen knnyed s szabad mkds kpessgre. A valsgban nemcsak lehetsges, de egyltaln nem is szokatlan, hogy az ember a fizikai test alvsa alatt szabadon s hasznosan tevkenykedjen asztrlis testben, s mgis gy trjen vissza a fizikai testbe, hogy a legkisebb emlke sincs arrl az asztrlis munkrl, amit ppen elvgzett.

A fizikai s az asztrlis let kztti tudatossg megszakadsa annak a kvetkezmnye, hogy vagy fejletlen az asztrlis test, vagy hinyzik egy megfelel terikus hd az asztrlis s sr test anyagai kztt.

Ez a hd az atomikus anyag szorosan sztt hljbl ll, amelyen keresztl a rezgseknek t kell haladniuk, s amely egy ftyolhoz hasonl pillanatnyi ntudatlansgot okoz az alvs s az brenlt kztt.

Az egyetlen md, ahogyan az asztrlis let emlkt t lehet hozni a fizikai agyba, az asztrlis test megfelel fejldse s az terikus csakrk felbresztse, amelyek egyik feladata az erk tvitele az asztrlisbl az terikusba. Ezen kvl aktvan kell mkdnie az agyalapi mirigynek, amely fkuszlja az asztrlis rezgseket.

Felbredskor nha az az rzsnk, hogy tltnk valamit, amirl semmilyen emlknk nem maradt. Ez az rzs azt jelzi, hogy rendelkeznk asztrlis tudatossggal, csak az agyunk nem elgg rzkeny, hogy felfogja az emlkeket. Mskor az asztrlis testben lev embernek sikerl pillanatnyi hatst keltenie az terikus testmsban s a sr testben, ami az asztrlis letre val lnk emlkezetet eredmnyez. Ez nha szndkosan trtnik, amikor valami trtnik, amirl az ember gy rzi, hogy emlkeznie kell r a fizikai skon. Az ilyen emlk ltalban gyorsan eltnik, s nem lehet visszaidzni – az emlk visszaidzst clz erfeszts a fizikai agyban ers rezgseket keltve mg jobban elnyomja a finomabb asztrlis rezgseket, s gy a siker mg inkbb lehetetlenn vlik.

Van nhny olyan esemny is, amely annyira lnk benyomst gyakorol az asztrlis testre, hogy azok egyfajta uthats eredmnyeknt belenyomdnak a fizikai agyba.

Ms esetben az embernek sikerlhet j ismeretet belevsni fizikai agyba anlkl, hogy kpes lenne thozni annak emlkt is, hogyan s hol szerezte ezt az j ismeretet. Erre a legtbb ember szmra megszokott pldk, amikor korbban megoldhatatlan problmk megoldsa hirtelen bevillan a tudatba, vagy amikor hirtelen vilgossg derl korbban homlyos krdsekre. Az ilyen eseteket annak jeleknt lehet tekinteni, hogy az asztrlis test szervezetben s mkdsben mr halads trtnt, de a fizikai test mg csak rszben fogkony.

Olyan esetekben, amikor a fizikai agy vlaszol, lnk, sszer s sszefgg lmok jelennek meg, mint amilyenek sok emberrel idrl-idre elfordulnak.

Nhny ember, amikor az asztrlis testben van, foglalkozik azzal, hogy a fizikai agy visszaemlkszik-e vagy sem, s tzbl kilenc nagyon nem szeret visszatrni a testbe. Az asztrlis vilgbl a fizikai testbe trtn visszatrskor klns knyszer rzete lp fel, mintha az embernek egy nagy, vastag ruhba kellene ltznie. Az asztrlis skon val let rme olyan nagy, hogy hozz kpest a fizikai let egyltaln nem is ltszik letnek. Sokan gy tekintenek a fizikai testbe val mindennapi visszatrsre, mint ahogyan az emberek gyakran a munkahelykre val napi bejrsra. Nem utljk hatrozottan, de nem tennk, ha nem lennnek rknyszertve.

Vgl egy magasan fejlett s elrehaladott ember esetben kipl az asztrlis s a fizikai vilgok kztti terikus hd, s ezutn a fizikai s az asztrlis vilgok kztt a tudat folytonossga tkletes. Az ilyen embereknl az let megsznik az emlkezsek nappala s a felejtsek jszakja lenni, helyette az vek sorn a tretlen tudatossg folyamatos egszv vlik.

Esetenknt az olyan valaki, aki normlis esetben nem emlkszik az asztrlis letre, akaratlanul, egy baleset vagy betegsg eredmnyeknt, vagy szndkosan, bizonyos meghatrozott praktikkkal thidalhatja a fizikai s asztrlis tudat kztti szakadkot, s gy azontl asztrlis tudata folyamatos, ezrt az alvs alatti let emlkezete tkletes lesz. Viszont termszetesen mieltt ez megtrtnhet, asztrlis testben mr ki kell fejlesztenie a teljes tudatossgot. Ami hirtelen trtnik, az csak a fizikai s az asztrlis kztti ftyol sztszaktsa, nem pedig az asztrlis test kifejlesztse.

Az lomlet jelents mrtkben mdosthat a mentlis nvekeds kzvetlen eredmnyeknt. Az elme ltal a fizikai agyba kldtt valamennyi impulzusnak keresztl kell haladnia az asztrlis testen, s mivel az asztrlis anyag sokkal fogkonyabb a gondolatrezgsekre, mint a fizikai anyag, ebbl kvetkezik, hogy az asztrlis testre gyakorolt hats is ennek megfelelen nagyobb. gy amikor az ember megszerezi a mentlis irnytst, vagyis megtanul uralkodni az agyon, koncentrlni s akkor s gy gondolkozni, ahogyan akar, ennek megfelel vltozs fog bellni asztrlis letben, s ha annak az letnek az emlkezett thozza a fizikai agyba, akkor lmai lnkekk, maradandkk, sszerkk, st tantkk vlnak.

ltalban minl gyakorlottabb a fizikai agy a mentlis test rezgseire val vlaszolsban, annl knnyebb az alvs alatti s az ber tudat kztti szakadk thidalsa. Az agynak az ember egyre inkbb engedelmes eszkzv kell vlnia, amely az ember akaratbl jv impulzusok szerint mkdik.

A mindennapi esemnyekkel kapcsolatos lmok nem akadlyozzk az asztrlis munkt, mivel az lmods a fizikai agyban trtnik, mialatt a valdi ember tvol van, s mssal foglalkozik. Valjban nem szmt, hogy a fizikai agy mit csinl, mindaddig, amg tvol tartja magt a nemkvnatos gondolatoktl.

Amint egy lom elkezddtt, annak menett ltalban nem lehet megvltoztatni, viszont az lomletet bizonyos mrtkig lehet kzvetve irnytani. Klnsen fontos, hogy az utols gondolat, amivel az ember elalszik, nemes s felemel legyen, mert ez adja meg az alaphangot, amely nagymrtkben meghatrozza a bekvetkez lom termszett. Egy rossz vagy erklcstelen gondolat rossz s erklcstelen hatsokat s teremtmnyeket vonz, amelyek visszahatnak az elmre s az asztrlis testre, ezek pedig alacsony s fldi vgyakat igyekeznek felkelteni.

Msrszt, ha az ember magas s szent dolgokhoz rgztett gondolatokkal alszik el, automatikusan a msok hasonl erfesztsei ltal ltrehozott elementlokat fog maga kr vonzani, ennek kvetkeztben lmai tisztk s magasztosak lesznek.

Mivel ebben a knyvben fleg az asztrlis testtel s az ahhoz szorosan kapcsold jelensgekkel foglalkozunk, nem szksges megksrelnnk, hogy kimerten vizsgljuk az lom-tudat elgg terjedelmes tmjt. Mgis ahhoz, hogy megmutassuk azt a sajtos szerepet, melyet az asztrlis test az lomletben jtszik, hasznos lesz nagyon rviden krvonalazni azokat a f tnyezket, amelyek az lmok keletkezsben szerepet jtszanak. Aki az egsz anyagot akarja rszletesen tanulmnyozni, annak C. W Leadbeater Dreams14 cm kivl knyvt ajnljuk, amelybl az albbi tnyeket mertettk:

1. Az als fizikai agy a maga kezdetleges fl-tudatossgval s azzal a szoksval, hogy minden ingert kpi formban fejez ki.

2. Az agy teri rsze, amelyen llandan sszefggstelen kpek ramlanak keresztl.

3. A vad s srget vgyaktl s rzelmektl remeg asztrlis test.

4. Az n, vagy Eg (a kauzlis testben), amely brmilyen tudati llapotban lehet, a majdnem teljes rzketlensgtl kpessgeinek tkletes uralsig.

Amikor az ember elalszik, Egja mg jobban visszahzdik nmagba, s klnbz testeit a szoksosnl is szabadabban magukra hagyja. Ezek a klnll testek (1) sokkal fogkonyabbak a kvlrl jv hatsokra, mint mskor, s (2) nagyon kezdetleges sajt tudattal rendelkeznek. Ennek kvetkeztben bsges ok van az lmok ltrejttre, s ms testekben az alvs sorn szerzett tapasztalatoknak a fizikai agyban megjelen zavaros emlkeire is.

gy az ilyen zavaros lmok az albbiak kvetkezmnyei lehetnek:

1. Egy sztszrt kpekbl s hihetetlen tvltozsokbl ll sorozat, amelyeket az als fizikai agy ntudatlan automatikus mkdse hoz ltre.

2. Egy vletlenszer gondolatokbl ll ramlat, amely keresztlfolyik az agy terikus rszn.

3. A fldi vgy soha nem nyugv radata, amely az asztrlis testben jn ltre, s amelyeket valsznleg asztrlis hatsok serkentenek.

4. Egy fejletlen Eg tkletlen dramatizlsi ksrlete.

5. Tbb, vagy valamennyi fenti hats keveredse.

A tovbbiakban rviden ismertetjk valamennyi lomtpus alapelemeit.

1. A fizikai agy lmai. Amikor az n alvs alatt egy idre lemond az agy irnytsrl, a fizikai test attl mg rendelkezik bizonyos sajt tompa tudattal, s ezenfell a fizikai test egyedi sejtjeinek is van egyestett tudata. A fizikai tudat hatalma az agy felett sokkal gyengbb, mint az n hatalma az agy felett, s emiatt a tisztn fizikai vltozsok sokkal nagyobb mrtkben kpesek hatni az agyra. Az ilyen fizikai vltozsok pldul a vr keringsben bell rendellenessgek, emsztsi zavarok, hsg, hideg, stb.

A tompa fizikai tudat rendelkezik bizonyos sajtossgokkal:

a.) nagymrtkben automatikusan mkdik;

b.) gy tnik, kptelen megrteni egy gondolatot, ha csak nem abban a formban, amelyben maga is cselekv, ezrt minden, akr bellrl, akr kvlrl jv inger azonnal felfoghat kpekk alakul t;

c.) elvont fogalmakat vagy emlkeket, mint olyanokat kptelen felfogni, viszont azonnal talaktja elkpzelt rzkelsekk;

d.) A gondolat minden helyi irnya szmra valdi tr-tvitell vlik, vagyis pl. egy Knval kapcsolatos fut gondolat a tudatot kpzeletben azonnal Knba viszi;

e.) Nincs meg az a kpessge, hogy megtlje az eltte megjelen kpek sorrendjt, rtkt vagy objektv igazsgt, elfogadja mindet olyannak, amilyennek azokat ltja, s soha nem lepdik meg semmin, brmi is trtnjen, mg ha lehetetlen s kptelen dolgok is azok;

f.) al van rendelve a gondolattrsts elvnek, ennek kvetkeztben az olyan kpek, amelyek nem tartoznak ssze –, hacsak nem az ltal, hogy olyan esemnyeket brzolnak, amelyek egymshoz kzeli idben trtntek –, hajlamosak arra, hogy kibogozhatatlan zrzavarr lljanak ssze;

g.) meglepen rzkeny a legcseklyebb kls befolysokra, mint a hangok vagy az rintsek s

h.) szinte hihetetlen mrtkben megnagytja s eltorztja azokat.

gy a fizikai agy kpes arra, hogy sok, de egyltaln nem minden lom-jelensg esetben elegend zrzavart s tlzst hozzon ltre.

2. Az terikus agy lmai. Az terikus agy a test alvsa alatt mg rzkenyebb a kvlrl jv hatsokra, mint a szoksos ber tudatossg sorn. Amg az elme aktvan el van foglalva, s gy az agy teljesen leterhelt, gyakorlatilag teljesen rzketlen a kvlrl jv gondolatok folyamatos hatsra. De abban a pillanatban, amikor az elme kikapcsol, az sszefggs nlkli kosz radata elkezd keresztlmleni rajta. Az emberek risi tbbsgnl azok a gondolatok, amelyek keresztlramlanak az agyukon, valjban nem a sajt gondolataik, hanem ms emberek kibocstott gondolatfoszlnyai. Ennek kvetkeztben fleg alvs kzben az agy minden tvonul gondolatot, amely az alv agyban nmagval nmileg megegyez valamit tall, megragad, s magv teszi, gy egy egsz gondolatsort indt el – ezek vgl eltnnek, s az sszefggstelen, cltalan ramlat ismt elkezd az agyon keresztlfolyni.

Itt meg kell jegyeznnk, minthogy a vilg jelenlegi fejlettsgi szintjn valsznleg tbb rossz, mint j gondolat lebeg krlttnk, ezrt a nem ellenrztt agy ember nyitott mindenfle ksrtsre, amit azonban elkerlhetne az elme s az agy irnytsval.

Mg ha egy alv ember terikus agyba egy msik ember szndkos erfesztse nem engedi be ezeket a gondolatramokat, az agy akkor sem marad teljesen passzv, hanem lassan s lmodozva a sajt elmlt emlkei trhzbl kezd kpeket kialaktani nmaga szmra.

3. Az asztrlis lmok. Ezek egyszeren a fizikai test alvsa sorn az asztrlis test letvel s tevkenysgvel kapcsolatos emlkek a fizikai agyban, amelyekre az elz oldalakon mr utaltunk. Egy elgg jl fejlett ember esetben az asztrlis test minden knyelmetlensg nlkl jelents tvolsgokra kpes eltvolodni a fizikai testtl, s azokrl a helyekrl, amelyeket esetleg megltogatott, vagy azokrl az emberekrl, akikkel esetleg tallkozott, tbb-kevsb hatrozott benyomsokat hozhat vissza. Mint mr mondtuk, az asztrlis testet minden esetben mg ersen befolysolhatja brmely gondolat vagy sugallat, amely vgyat vagy rzelmet vlt ki, br azoknak a vgyaknak a termszete, amelyek a legknnyebben vltanak ki vlaszt benne, termszetesen az ember fejlettsgtl s asztrlis testnek tisztasgtl fgg.

Az asztrlis test mindig fogkony az tvonul gondolatramok befolysra, s amikor az elme tnylegesen nem irnytja, llandan felfogja ezeket a kvlrl jv ingereket, s szorgalmasan vlaszolgat rjuk. Az alvs alatt mg ennl is knnyebben befolysolhat. Ennek kvetkeztben pldul az az ember, aki teljesen megsemmistett egy fizikai vgyat, ami korbban esetleg meg volt benne az alkohol irnt, s gy ber llapotban akr hatrozott undort is rezhet vele szemben, mgis gyakran lmodhatja azt, hogy iszik, s ebben az lomban az alkohol hatsnak gynyrt is tlheti. Nappal az asztrlis test vgya az akarat irnytsa alatt van, amikor azonban az asztrlis test az alvs alatt felszabadul, bizonyos mrtkben kikerl az n uralma all, s valsznleg kls asztrlis befolysra vlaszolva rgi szoksa jbl eljn. Ez az lomtpus valsznleg sok embernl ltalnos, akik hatrozottan megksrlik vgytermszetket az akaratuk irnytsa al hajtani.

Az is elfordulhat, hogy valaki alkoholista volt egyik elmlt letben, s az asztrlis testben mg mindig van nmi anyag, amelyet az iszkossgbl maradand, a permanens atomban ltrehozott rezgsek vonzottak oda. Br ebben az letben ez az anyag nem kel letre, mgis lmban, mivel az n irnytsa gyenge, az anyag vlaszolhat a kvlrl jv alkoholos rezgsekre, s az ember azt lmodja, hogy iszik. Az ilyen lmok – ha egyszer megrtettk azokat – ne okozzanak gondot, de azrt gy kell tekinteni rjuk, mint figyelmeztetsekre, hogy az alkohol irnti vgy jra felledsnek mg mindig megvan a lehetsge.

4. Az n lmai. Minl inkbb megvltozik az asztrlis test termszete fejldse sorn, annl nagyobb az a vltozs, amely az nben, vagyis a benne lakoz valdi emberben vgbemegy. Akinl az asztrlis test nem tbb, mint egy lebeg kdgomolyag, annl az n szinte olyan mlyen alszik, mint a fizikai teste, mivel vak a sajt magasabb skjnak befolysaira, s mg ha valami ahhoz tartoz gondolatnak sikerl eljutnia hozz, mivel alsbb testeit kevss vagy egyltaln nem kpes irnytani, a tapasztalatot kptelen lesz megrtetni a fizikai aggyal.

Mg nincs hozzszls.
 

  

 

 

Frisstsek

Flrt tippek csajoknak

Flrtlsi tippek pasiknak

Flrtlsi tancsok nknek

SMS flrtls szablya

Szerelmes /flrtls sms-ek

rknaptr
 

Nem tudod, milyen napon szlettl?
Vlaszd ki az vet, hnapot s a napot:

v: . Hnap: Nap:

A ht megfelel napja:

 

 

 

Kapcsold irodalom

 

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Tibeti halottasknyv.

Kapcsold filmek

A bks harcos tja

Kis Buddha

Szamszra

Tavasz, nyr, sz, tl, tavasz

Dmonok a vilg tetejn

Tibeti halottasknyv

Kundun

Tibeti jgik

Milarepa

Chihiro

Totoro

Saint Oniisan

Tz a h alatt

Ht v Tibetben

 

 

rdekessgek

Orvosok a  skype-on

Egszsgfigyel

Orosi sztr

Orvosi sztr 2

Google maps

Virtulis fldgmb

H s felhtrkp

 

 

 

 

Izgalmas irodalom

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Foldal design

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!