Nevra oldala
.
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Szmll
Induls: 2006-11-03
 
Translation

 
 

FOLDAL

 

Isten hozott nlam...  

 

 

 

 

 


Nvnapi idzetek kldse...

Boldog nvnapot kvnok az nnepelteknek!

 

 

AYURVEDA TESZT

 Naptr

 

PRKAPCSOLAT KALKULTOR

 

SZERELEM TESZT

 

 

 

 

Angyalok

Dmonok

Galria

lmok

Ksrtetek

Vmprok

Boszorknykonyha

Aura

Csakrk

Varzslatok

Meditci / jga

Termszetfeletti kpessgek

Bjitalok

Gygynvnyek

Grafolgia

svnyok s drgakvek

Akupresszra

Gygyts

letmd

Versek

Nomen est omen

Karma

Boszorknysg

Illolajok

Knai horoszkp

Etikett

Prkapcsolat

Gyermeknevels

Szpsgpols

Sznhidrt kalkultor

 

 

Diavettsek-PPS

Tanulmnyok

Testbeszd

Tlvilg

Ltskok

Horoszkp

Humor

Inkvizci

Jtkok

Jegyzetek

Jslsok

Mgikus lnyek

Romantika

Babonk

Bioritmus

Elemek

Hipnzis

Rejtlyek

Buddhizmus

Mantra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mensor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
let az let utn
let az let utn : A hall utni let alapelvei / A hall utni let rszletei

A hall utni let alapelvei / A hall utni let rszletei

  2007.08.29. 19:03

XIII.-XIV. fejezet

XIII. FEJEZET

A hall utni let alapelvei

Nem lehet nagyon ersen ragaszkodni ahhoz, hogy az emberben a hall belltval hirtelen vltozs megy vgbe. ppen ellenkezleg, az ember halla utn pontosan ugyanaz marad, mint annak eltte volt, kivve, hogy tbb nincs fizikai teste. Ugyanaz az rtelme, ugyanaz a belltottsga, ugyanazok az ernyei s bnei, a fizikai test elvesztse nem teszi klnbzbb msoktl, mint egy kabt levetse. Egybknt is azok kztt a krlmnyek kztt tallja magt, amelyeket sajt gondolatai s vgyai mr megteremtettek szmra. Nem ltezik olyan, mint kvlrl jv jutalom vagy bntets, csak annak a jelenlegi eredmnye, amit sajt maga tett, mondott s gondolt, amg a fizikai vilgban lt.

Ahogyan a hall utni asztrlis let lersval haladunk elre, fel fogjuk ismerni, hogy a valdi tnyek jelents pontossggal megegyeznek a katolikusok purgatriumval s a grgk Hdsszel vagy alvilggal kapcsolatos elkpzelsvel.

A hall ltalnos kiegyenltknt val klti elkpzelse csak tudatlansgbl szletett abszurdits, mert valjban a fizikai test elvesztse a legtbb esetben sem a jellemben, sem az rtelemben semmilyen vltozst nem okoz, ezrt az gynevezett halottak kztt is ppen oly sok rtelembeli klnbsg van, mint az lk kztt.

Az els s legfontosabb tny, amit meg kell rtennk, hogy a hall utn nem valami furcsa let kvetkezik, hanem a jelenlegi fizikai let folytatsa, de bizonyos megvltozott felttelek kztt.

Annyira gy van ez, hogy amikor az ember elszr rkezik az asztrlis skra a fizikai hall utn, nem mindig ismeri fel, hogy meghalt, s mg akkor is, amikor rjn, hogy mi trtnt vele, nem mindig rti meg elsre, hogy az asztrlis vilg miben klnbzik a fizikaitl.

Nhny esetben az emberek azt a tnyt, hogy mg mindig tudatuknl vannak, teljes bizonytknak tekintik, hogy nem haltak meg, s ez gy van a llek halhatatlansgban val, sokszor hangoztatott hite ellenre.

Ha az ember korbban soha nem hallott az asztrlis sk letrl, valsznleg tbb-kevsb sszezavarjk azok a teljesen vratlan krlmnyek, amelyek kztt magt tallja. Vgl elfogadja ezeket a krlmnyeket, amiket nem rt, s szksgesnek s elkerlhetetlennek tartja azokat.

Sztnzve az j vilgban, els pillantsra valsznleg nagyon kevs klnbsget lt, s felttelezi, hogy ugyanarra a vilgra tekint, mint korbban. Amint mr lttuk, az asztrlis anyag minden fokozatt vonzza a fizikai anyag megfelel fokozata. Ezrt ha gy kpzeljk, hogy a fizikai vilg megsznt ltezni, anlkl, hogy brmilyen ms vltozs trtnt volna, annak tkletes msolatt mg mindig megtalljuk az asztrlis anyagban. Ennek kvetkeztben az asztrlis skon lv ember mg mindig ltja a megszokott falakat, btorokat, embereket, stb., s a legsrbb asztrlis anyagtpus a korbbival megegyez tisztasg krvonalakat teremt. Ha azonban alaposabban megvizsgln ezeket a trgyakat, azt szleln, hogy minden rszecske lthatan gyors mozgsban van, ahelyett, hogy csak lthatatlanul mozognnak, mint a fizikai skon teszik. Azonban – ahogyan ezt nhnyan gondosan megfigyeltk – aki meghal, elszr gyakran szre sem veszi, hogy brmilyen vltozs is trtnt vele. gy sokan, klnsen a nyugati orszgokban, nehezen hiszik el, hogy meghaltak, egyszeren azrt, mert mg mindig ltnak, hallanak, reznek s gondolkodnak. A trtntek megrtse valsznleg fokozatosan kezd felderengeni, amint az ember felismeri, hogy br lthatja bartait, de nem tud mindig rintkezni velk. Nha beszl hozzjuk, s gy tnik, nem halljk, megprblja megrinteni ket, s azt tallja, hogy nem tud hatni rjuk. St, egy idre azt is elhiteti magval, hogy lmodik, mert mskor, amikor bartai alszanak, tkletesen szreveszik, s beszlnek vele, mint rgen.

Majd fokozatosan kezdi felismerni a jelenlegi lete s azon lete kztti klnbsgeket, amelyet a fizikai vilgban lt. Pldul hamarosan gy tallja, hogy minden fjdalom s fradtsg megsznt szmra. Arra is rjn, hogy az asztrlis vilgban a vgyak s a gondolatok lthat formban fejezdnek ki, br ezek leginkbb a sk finomabb anyagbl llnak. Ahogyan lete halad tovbb, ezek egyre inkbb nyilvnvalkk vlnak.

Mi tbb, br az asztrlis skon lev ember ltalban nem kpes ltni bartai fizikai testeit, lthatja s ltja is az asztrlis testket, ennek kvetkeztben ismeri rzseiket s gondolataikat. gy szksgszeren nem lesz kpes fizikai letk esemnyeit rszleteiben is kvetni, viszont azonnal felismer olyan rzseket, mint a szeretet, a gyllet, a fltkenysg vagy irigysg, mert azok bartai asztrlis testn keresztl fejezdnek ki.

gy, br az lk gyakran azt felttelezik, hogy „elvesztettk” a halottat, a halottak egy pillanatig sincsenek abban a hitben, hogy elvesztettk az lket.

Valjban a hall utn az asztrlis testben l embert sokkal knnyebben s mlyebben befolysoljk a fizikai vilgbeli bartai rzelmei, mint amikor a fldn volt, mert nincs fizikai teste, amely tomptan rzkelst.

Az asztrlis skon lv ember ltalban a trgyak nem teljes asztrlis mst ltja, csak azt a rszt, amely ahhoz az adott alskhoz tartozik, amelyen abban a pillanatban l.

St az ember nem mindig ismeri fel biztonsggal egy fizikai test asztrlis mst, mg amikor ltja is azt. ltalban jelents gyakorlatra van szksge, mieltt tisztn azonostani tudn a trgyakat, s minden ksrlete, hogy azokkal foglalkozzon, knnyen megbzhatatlan s bizonytalan eredmnyt ad. Ennek pldival gyakran tallkozunk a ksrtetjrta hzakban, ahol kdobls s fizikai trgyak bizonytalan s gyetlen mozgatsa trtnik.

Gyakran mivel a halott nem jn r, hogy nem kell dolgoznia egy lrt, ennie, aludnia, stb., az ember a halla utn folytathatja az tel elksztst s elfogyaszthatja a teljesen kpzelete ltal teremtett teleket, st akr hzat is pthet magnak, hogy abban lakjon. Feljegyeztk egy ember esett, aki krl kre ptett magnak egy hzat, s minden kvet kln-kln teremtett meg sajt gondolataival. Termszetesen ugyanezzel az erfesztssel egyszerre az egsz hzat is megteremthette volna. Vgl megrtettk vele, hogy mivel a kveknek nincs slyuk, a fizikai sk llapotaitl eltr krlmnyek kztt van, s gy vettk r tovbbi kutatsokra.

Ehhez hasonlan, az ember, akinek az asztrlis let krlmnyei jak, egy szobba val be- s kilpst tovbbra is az ajtn vagy az ablakon keresztl folytathatja, s nem jn r, hogy a falakon ppen olyan knnyedn mehet keresztl. Ugyanezrt jrhat a fldn, noha ppgy replhetne is a levegben.

Az az ember, aki mr a fldi lete alatt olvasott rluk vagy mshogyan ismerkedett meg az asztrlis let ltalnos krlmnyeivel, termszetesen a hall utn tbb-kevsb ismersnek tallja ezt a vilgot, s ennek kvetkeztben nem kell a fejt trnie, hogy mit kezdjen magval.

Mg az e tmval foglalkoz okkult tants rtelmes megtlse is – amint a tapasztalat bizonytja – rendkvl elnys az emberre a hall utn, st az is komoly elnyt jelent, ha az ember mr hallott valamit az asztrlis let krlmnyeirl, akkor is, ha ezeket a tantsokat a sok hipotzis egyiknek tekintette, s tbbet nem is trdtt velk. Msok esetben, akik az asztrlis vilggal kapcsolatos ismereteikben nem ilyen szerencssek, az a legjobb mdszer, ha szemgyre veszik helyzetket, s igyekeznek megrteni az elttk ll let termszett, s azt, hogyan tehetik azt a leghasznosabb. Ezen fell jl teszik, ha valamilyen tapasztalt barttal beszlgetnek errl a krdsrl.

A fent lert let krlmnyei alkotjk a kmalokt, sz szerint a kma vagy a vgy vilgnak helyt, a skolasztikus teolgia Limbuszt. ltalban a kmaloka kifejezs azt a helyet jelenti, amelyet rtelmes s flig rtelmes lnyek npestenek be. Sokfle tpus s alak llny tolong itt, amelyek annyira eltrnek egymstl, mint ahogyan egy fszl klnbzik egy tigristl, vagy a tigris az embertl, s termszetesen az elhunyt emberi lnyeken kvl sok ms lny is l itt. (Lsd a XIX – XXI. fejezetekben) thatja a fizikai vilgot, az pedig az asztrlist, de mivel a kt vilg anyagnak llapotai klnbznek egymstl, egytt lteznek anlkl, hogy brmelyik vilg lnyeinek tudomsuk lenne a msik vilg lnyeirl. A kt vilg laki egyms jelenltrl csak rendellenes krlmnyek kztt vehetnek tudomst.

gy a kmaloka nincs elklntve meghatrozott helysznknt, csak a hozz tartoz lnyek tudatllapotai vlasztjk el az asztrlis sk tbbi rsztl. Ezek a lnyek olyan emberi lnyek, akik mr levetettk a sr s az terikus testet, de akik mg nem szabadultak meg a kmtl, vagyis a szenvedly- s rzelmi termszetktl. Ezt az llapotot pretaloknak is nevezik, mivel a preta olyan emberi lny, aki elvesztette ugyan fizikai testt, de llati termszetnek ltzke mg terheli.

A kmalokai llapot az asztrlis sk minden egyes alosztlyban megtallhat.

A hall kapujn tlpk elszr komolyan zavart llapotban vannak, egyesek pedig meg vannak rmlve. Amikor szembe kerlnek azokkal a gondolatformkkal, amelyeket k s a hozzjuk hasonlk teremtettek meg szzadokon keresztl – egy szemlyes rdg, egy haragos, s kegyetlen istensg s az rk bntets gondolataival – gyakran esnek a flelem sznalmas llapotba, s hossz idt tlthetnek heves mentlis szenvedssel, mieltt megszabadulnnak az ilyen buta s teljesen hamis elkpzelsektl.

Az igazsg rdekben meg kell emlteni, hogy ez a szrny rossz csak az gynevezett protestns felekezetek kztt veszi fel legeltlzottabb formjt. A nagy rmai katolikus egyhz a purgatriummal kapcsolatos tantsaival sokkal jobban megkzelti az asztrlis sk helyes felfogst. Istenfl hvei mindenesetre felismerik, hogy az az llapot, amiben rviddel a hall utn talltk magukat, csak ideiglenes, a feladatuk pedig az, hogy ers spiritulis trekvssel megprbljanak abbl kiemelkedni, amilyen gyorsan csak tudnak. Ekzben minden szenvedst, ami rheti ket, gy fogadnak, mint amire jellembeli fogyatkossgaik cskkentse rdekben szksgk van, mieltt magasabb s ragyogbb rgikba lphetnnek.

gy megrtjk, hogy br az embereket a vallsuknak meg kellett volna tantania, hogy mit vrjanak, s hogyan ljenek az asztrlis skon, a legtbb esetben ez nem trtnik meg. Ennek kvetkeztben j sok magyarzatra van szksg arrl az j vilgrl, amelyben magukat talljk. A hall utn azonban – ppgy, mint annak eltte is – csak kevesen vannak, akik rtelmesen kzeltik meg a fejlds tnyt, s akik nmileg megrtik a helyzetket, tudjk, hogy mi a legjobb teend. Manapsg sok ember – „lk” s „holtak” egyarnt – foglalkozik azzal, hogy trdjn s segtsen azoknak, akik a hall utni let valdi termszetvel kapcsolatban tudatlansgban haltak meg. (Lsd a Lthatatlan segtk cm XXVIII. fejezetet.) Sajnos azonban, ahogyan a fizikai skon is, gy az asztrlis skon is a tudatlanok csak ritkn kszek arra, hogy hasznt vegyk a blcsek tancsnak vagy pldjnak.

Egy olyan ember szmra, aki fizikai halla eltt mr megismerkedett az asztrlis sk letnek valdi krlmnyeivel, ennek az letnek az egyik legkellemesebb jellegzetessge a nyugalom s a teljes megszabaduls a knyszert ltszksgletektl, mint pldul az evs s az ivs, amelyek megneheztik a fizikai letet. Az asztrlis skon az ember valban szabad, szabadon teheti azt, amit szeret, s azzal tlti idejt, amivel akarja.

Amint mr emltettk, az, aki fizikailag meghalt, folyamatosan visszahzdik nmagba. A teljes let s hall ciklust gy egy ellipszishez lehet hasonltani, amelynek csak a legalacsonyabb rsze nylik le a fizikai vilgba. A ciklus els rsze alatt az n lenylik az anyagba, az v kzpontja meg kell egyezzen a fizikai let kzepvel, amikor az n eri kimerlnek a kifel radsban, s elkezddik a visszahzds hossz folyamata.

gy minden fizikai testetltst gy lehet tekinteni, mint az n – akinek lakhelye a mentlis sk magasabb rsze – kihelyezst kifel, az alsbb skokba. Az n a lelket kihelyezi, mintha egy befektets lenne, s azt vrja, hogy befektetst tapasztalatokkal gazdagabban veszi majd vissza, amelyek majd j tulajdonsgokat fejlesztenek ki benne.

A hall utni let asztrlis skon eltlttt rsze ezrt hatrozottan az n fel val visszahzds idszaka. A fizikai let utols rsze alatt egyre kevesebbet kell az ember gondolatainak s rdekldsnek csak a fizikai dolgokra irnyulnia, hasonlkppen az asztrlis let sorn egyre kevesebb figyelmet kell szentelnie az alsbb asztrlis anyagnak, amibl a fizikai trgyak msa ll, s a magasabb tpus anyaggal kell foglalkoznia, amelybl a vgy- s a gondolatformk llnak. Nem is annyira trbeli helyzett vltoztatja meg (br rszben ez is igaz, lsd a XIV. fejezetet), mint inkbb rdekldse kzpontjt helyezi t. Ezrt azutn az elhagyott fizikai vilg asztrlis msa fokozatosan elhalvnyul, s lete egyre inkbb a gondolatvilgban val lett vlik. Vgyai s rzsei mg megmaradnak, ennek kvetkeztben – ami annak a kszsgnek tudhat be, amellyel az asztrlis anyag vgyainak s gondolatainak engedelmeskedik – az t krlvev formk igen nagymrtkben a sajt rzelmeit fogjk kifejezni, amelyek termszete hatrozza meg elssorban, hogy lete boldog vagy szomor lesz-e.

Br ebben a knyvben nem foglalkozunk a hall utni let azon rszvel, amelyet a „mennyei vilgban”, vagyis a mentlis skon tltnk el, azrt, hogy teljesen megrtsk, mi trtnik az asztrlis skon az asztrlis testtel, szem eltt kell tartanunk, hogy az asztrlis let leginkbb egy kzbees szint az let s a hall teljes ciklusban, elkszlet a mentlis skbeli letre.

Amint mr lttuk, a fizikai hall utn hamarosan az asztrlis test felszabadul, a tudat nzpontjbl kifejezve a kma-manasz szabadd vlik. Ebbl az als manasz azon rsze, amely nincs kibogozhatatlanul sszegabalyodva a kmval, fokozatosan felszabadul, s magval viszi azokat a tapasztalatait, amelyek alkalmasak arra, hogy a fels mentlis test feldolgozza azokat.

Ekzben az als manasz azon rsze, amely mg mindig a kmba belegabalyodva marad, az asztrlis testnek egyfajta zavaros tudatossgot ad az ppen lezrt let esemnyeinek tredkes emlkezetvel. Ha az rzelmek s a szenvedlyek ersek voltak, a mentlis alkotrsz pedig gyenge, akkor az asztrlis test nagyon erteljesen energikus lesz, s jelents ideig fennmarad az asztrlis skon. Nagyfok tudatossgot is fog mutatni a vele sszekeveredett mentlis anyag kvetkeztben. Msrszt viszont, ha az ppen bezrult fldi letet inkbb a gondolkods s a tisztasg jellemezte, mint a szenvedly, akkor az asztrlis test alacsony energiaszint lesz, csak az ember halvny rnyka lesz, s viszonylag gyorsan sztoszlik s megsemmisl.

XIV. FEJEZET

A hall utni let rszletei

Az ember asztrlis letnek krlmnyeire tekintettel kt f tnyezt kell figyelembe venni:

1. Annak az idnek a hosszt, amelyet egy adott alskon eltlt.

2. Tudatossgnak mrtkt ezen az alskon.

Az idtartam hossza az ehhez az alskhoz tartoz anyag mennyisgtl fgg, amelyet fizikai lete alatt beptett az asztrlis testbe. Szksgszeren addig fog ezen az alskon maradni, amg az annak megfelel anyag ki nem hullik az asztrlis testbl.

Amint mr lttuk, a fizikai let alatt az nmagnak felptett asztrlis test minsgt kzvetlenl szenvedlyei, vgyai s rzelmei, kzvetve pedig gondolatai, valamint fizikai szoksai – tel, ital, tisztasg, mrtkletessg, stb. – hatrozzk meg. Egy nyers s durva asztrlis test – amelyet egy nyers s durva let hoz ltre – azt eredmnyezi, hogy az ember csak az alacsony asztrlis rezgsekre lesz fogkony, s gy a hall utn az asztrlis test hossz s lass feloszlsnak folyamata alatt az asztrlis skkal sszektve tallja magt.

Msrszt egy finom asztrlis test – amelyet egy tiszta s finom let hoz ltre – azt eredmnyezi, hogy az ember nem lesz fogkony az asztrlis vilg alacsonyrend s durva rezgseire, csak annak magasrend hatsaira, ennek kvetkeztben a hall utni letben sokkal kevesebb nehzsgben lesz rsze, s fejldse gyorsan s knnyen fog tovbb folyni.

A tudatossg mrtke attl fgg, hogy fizikai lete sorn az adott alsk anyagt milyen szinten keltette letre s hasznlta fel.

Ha a fldi let sorn szabadjra engedjk az llati termszetet, s megengedjk fktelenkedst, ha az rtelmi s spiritulis rszeket elhanyagoljuk vagy elfojtjuk, akkor az asztrlis vagy vgytest a hall utn hossz ideig meg fog maradni.

Msrszt, ha a fldi let sorn legyzzk s megfkezzk a vgyat, ha megtiszttjuk s kikpezzk a fels termszet szolglatra, akkor az asztrlis test kevs energival rendelkezik, gy gyorsan sztoszlik s eltnik.

Az tlagember azonban halla eltt egyltaln nem szabadul meg minden alsrend vgytl, ennek kvetkeztben hossz ideig tart, tbb-kevsb teljes tudatossg letet kell eltlteni az asztrlis sk klnbz alskjain, amg a ltrehozott erk kimertik magukat, s gy szabadon engedik a felsbb nt.

Az ltalnos alapelv az, hogy amikor az asztrlis test egy sk irnti vonzdst kielgtette, durvbb rszecskinek nagy rsze kihullik, s a ltezs valamivel magasabb szintjhez kapcsoldva tallja magt. gynevezett fajslya llandan cskken, gy llandan felfel emelkedik a srbl a knnyebb rtegbe, s csak akkor ll meg tjban, ha egy idre pontosan egyenslyba kerl.

Az asztrlis vilg brmely adott alskjn lenni annyit jelent, hogy az ember kifejlesztette az asztrlis testben lev azon rszecskk rzkenysgt, amelyek ehhez az alskhoz tartoznak. Az asztrlis skon tkletes ltssal rendelkezni azt jelenti, hogy az ember az asztrlis test minden rszecskjben kifejlesztette az rzkenysgt, s gy egyidejleg az sszes alsk lthat.

Az, aki j s tiszta letet lt, akinek legersebb rzelmei s trekvsei nzetlenek s spiritulisak voltak, nem fog vonzdni az asztrlis skhoz, s ha teljesen magra marad, kevs olyat tall, ami a skon tartja, vagy cselekvsre sztnzi, mg itt tartzkodsnak viszonylag rvid idszaka alatt is. Fldi szenvedlyeit a fldi lete alatt megfkezte, akaraterejt pedig magasabb csatornkba irnytotta, az alsbbrend vgyaknak az asztrlis skon kimertend energijuk csak kevs van. Ezrt itt tartzkodsa nagyon rvid lesz, s a legvalsznbb, hogy lomszeren, flig ntudatlanul li t, amg csak mly lomba nem merl, ami sorn magasabb princpiumai vglegesen megszabadulnak asztrlis testtl, s belpnek a mennyei vilg dvzlt letbe.

Mg szakszerbben kifejezve, a manasz a fldi let alatt megtiszttja a kmt, amellyel ssze van fondva, s gy ami a hall utn megmarad a kmbl, az egyszer maradk, amitl a visszahzd n knnyen megszabadul. Az ilyen ember ezrt kevs tudatossggal fog rendelkezni az asztrlis skon.

Az is lehetsges, hogy valakinek az asztrlis testben elz letei eredmnyeknt sok durva asztrlis anyag van. Mg akkor is, ha gy ntt fel s gy lte lett, hogy nem keltette letre ezt a durva anyagot, abbl sokat kidobhatott, s finomabb anyagokkal helyettesthette, mg mindig j sok megmaradhatott abbl. Ennek kvetkeztben az embernek egy ideig az asztrlis sk egyik alacsony szintjn kell maradnia, amg csak az egsz durva anyag ki nem hullik. Mivel azonban a durva anyag nem volt letre keltve, az ember csak kevss lesz tudatos, s itt tartzkodsa alatt gyakorlatilag aludni fog.

Van egy kritikus pontknt ismert llapot az anyag minden halmazllapot-prja kztt. A jeget egy pontig lehet melegteni, ahol a legkisebb hemelkeds mr folykonny vltoztatja, a vizet egy pontig lehet melegteni, ahol a legcseklyebb hemelkeds is gzz vltoztatja. Ugyangy az asztrlis anyag minden halmazllapott oly finomsg pontra lehet emelni, hogy brmilyen tovbbi finomts a kvetkez magasabb halmazllapotba vltoztatja t. Ha az ember ezt az asztrlis testben lev minden halmazllapottal megteszi gy, hogy az anyag a lehet legfinomabb fokra megtisztul, akkor a sztbont er els rintse megtri annak kohzijt, s eredeti llapotba oldja fel, szabadd teszi, hogy azonnal tmehessen a kvetkez alskra. gy thaladsa az asztrlis skon elkpzelhetetlen gyorsasggal trtnik meg, s a skon keresztl a mennyei vilg magasabb llapotba gyakorlatilag egy pillanat alatt fog tvillanni.

A hall utn a mennyei vilgba vezet tjn mindenkinek keresztl kell haladnia az asztrlis sk valamennyi alskjn. De hogy tudatos lesz-e brmelyiken vagy mindegyiken, s milyen mrtkben, az a fent felsorolt tnyezktl fgg.

Ezek miatt vilgos, hogy a tudatossg mrtke, amellyel az ember az asztrlis skon rendelkezhet, s az az idtartam, amit a mennyei vilg fel haladtban itt eltlt, szles hatrok kztt vltozhat. Vannak nhnyan, akik csak nhny rt vagy napot tltenek az asztrlis skon, msok sok vig, esetleg vszzadokig maradnak itt.

A mindennapi ember szmra a hall utn az asztrlis skon eltlttt 20-30 v j tlag. Kivteles eset I. Erzsbet kirlyn, aki olyan ersen szerette hazjt, hogy csak nemrg lpett t a mennyei vilgba, s a halla ta eltelt idt azzal tlttte, hogy megksrelte – egsz mostanig szinte sikertelenl – megrtetni utdaival az elgondolsait arrl, hogy mit kellene tenni Anglirt.

Egy msik figyelemremlt plda Viktria kirlyn esete, aki nagyon gyorsan haladt keresztl az asztrlis skon, s lpett be a mennyei vilgba. Gyors haladsa ktsgtelenl a fel irnytott millinyi szeret s hls gondolatformnak s a veleszletett jsgnak ksznhet.

A fldi letek kzti idtartam ltalnos krdse bonyolult. Itt rviden ezeknek az idkzknek csak az asztrlis rszt rinthetjk. Tovbbi rszleteket a tanulmnyoz a The Inner Life [A bels let] cm knyv II. ktetben tall.

A szmtsba veend hrom alapvet tnyez a kvetkez:

1. az n tpusa,

2. az egyniesls mdja,

3. az utols fldi let hossza s termszete.

ltalnossgban elmondhat, hogy aki fiatalon halt meg, rvidebb idszakot fog eltlteni, mint aki ids korban halt meg, de valsznleg arnyaiban hosszabb asztrlis lete lesz, mert az ers rzelmek legnagyobb rsze, amelyek az asztrlis testben lik ki magukat, a fizikai let korai szakaszban keletkeznek.

Nem szabad elfelejtennk, hogy az asztrlis vilgban a szoksos idmrsi mdszereinket bajosan lehet alkalmazni. Mg a fizikai letben is az aggodalom vagy a fjdalom nhny rt szinte vgtelenn nyjt, az asztrlis skon pedig ez a jellegzetessg szzszorosan megnvekszik.

Az asztrlis skon az idt csak rzkeivel mrheti az ember. E tny elferdtsbl szrmazik az rk krhozat tves elkpzelse.

Lttuk teht, hogy (1) mind az eltlttt id, (2) mind a megtapasztalt tudatossg mrtke az asztrlis sk minden szintjn nagymrtkben fgg a fizikai vilgban eltlttt let jellegtl. Egy msik nagyon fontos tnyez az ember rtelmi hozzllsa a fizikai hall utn.

Az asztrlis letet ppen gy lehet az akarattal irnytani, mint ahogyan a fizikai letet. A kis akarat- vagy kezdemnyez ervel rendelkez ember a fizikai s az asztrlis vilgban egyarnt nagymrtkben ki van szolgltatva azoknak a krlmnyeknek, amelyeket nmaga szmra teremtett meg. Msrszt egy hatrozott ember mindig ki tudja hozni a legjobbat a krlmnyeibl, s sajt lett li azok ellenre is.

Az ember ezrt nem menekl meg a rossz hajlamoktl az asztrlis vilgban, hacsak hatrozottan nem ezrt a clrt dolgozik. Hacsak nem tesz hatrozott erfesztseket, szksgszeren szenvedni fog attl, hogy kptelen kielgteni azokat a knz vgyakat, amelyek csak a fizikai test segtsgvel lennnek kielgthetk. Az id mlsval a vgyak egyszeren attl kopnak el s halnak el, hogy lehetetlen azok teljestse.

A folyamat azonban rendkvl felgyorsthat, amint az ember felismeri annak szksgessgt, hogy megszabaduljon a rossz vgyaktl, amelyek akadlyozzk, s megteszi a szksges erfesztseket. Az, aki nincs tisztban a dolgok valdi helyzetvel, ltalban tpeldik a vgyain, gy meghosszabbtja azok lett, elkeseredetten ragaszkodik az asztrlis anyag durvbb rszecskihez, ameddig csak tud, mert az ezekhez kapcsold rzkei tnnek a fizikai lethez legkzelebbieknek, ami utn mg mindig vgydik. A helyes eljrs szmra termszetesen az, hogy kiirtja a fldi vgyakat, s a lehet leggyorsabban visszahzdik nmagba.

Mg az asztrlis let krlmnyeinek puszta intellektulis ismerete, s tulajdonkppen a teozfiai igazsgok ltalnos ismerete is felbecslhetetlen rtk az ember hall utni letben.

A legfontosabb az, hogy az ember a fizikai hall utn teljesen vilgosan felismerje, hogy llandan visszahzdik az n fel, s hogy ennek kvetkeztben gondolatait amennyire csak lehetsges, kivonja a fldi dolgokbl, s figyelmt spiritulis dolgokra irnytsa, amelyek a maguk idejben foglalkoztatni fogjk, amikor az asztrlis skrl a mentlis vagy mennyei vilgba fog tlpni.

Ezt a hozzllst felvve nagyon meg fogja knnyteni az asztrlis test termszetes felbomlst, ahelyett hogy szksgtelenl s rtelmetlenl az asztrlis vilg alsbb szintjein kslekedne.

Sajnos sokan vannak, akik visszautastjk, hogy a gondolataikat felfel irnytsk, s ktsgbeesett makacssggal kapaszkodnak a fldi dolgokba. Ahogy mlik az id, a fejlds termszetes folyamatt kvetve fokozatosan elvesztik az alsbb vilgokkal val kapcsolatot, mivel azonban a folyamat minden lpsnl harcolnak ellene, sok szksgtelen szenvedst okoznak maguknak, s komolyan ksleltetik felfel haladsukat.

Ebben a tudatlan ellenllsban a dolgok termszetes folysval szemben egy fizikai holttest birtoklsa az ember segtsgre van, a holttest egyfajta tmaszpontknt szolgl a fizikai skon. E trekvs legjobb ellenszere az elhamvaszts, ami megsemmisti a kapcsolatot a fizikai skkal.

A hall utni asztrlis let nhny tipikus pldja fogja a legjobban megvilgtani ennek az letnek a termszett s rtelmt.

Egy mindennapi jelentktelen embert, aki klnsen se nem j, se nem rossz, a hall termszetesen semmilyen mdon sem vltoztat meg, megmarad jelentktelennek.

Ennek kvetkeztben nem fog semmilyen klnleges szenvedst s semmilyen klnleges rmt rezni, tulajdonkppen ezt az letet nmileg unalmasnak tallhatja, mivel fizikai lete sorn nem dolgozott ki semmilyen klnleges rdekldst, gy asztrlis letben sem lesz ilyesmi.

Ha a fizikai letben pletykn, sporton, zleten vagy ltzkdsen kvl semmi mssal nem foglalkozott, amikor ezek tbb nem lteznek szmra, valsznleg azt tallja, hogy nem tud mit kezdeni az idejvel.

Az az ember viszont, akinek alacsony tpus ers vgyai voltak, aki pldul alkoholista vagy kjsvr volt, sokkal rosszabb helyzetben van. Nemcsak heves vgyai s hajlamai maradnak vele (emlkezznk arra, hogy az rzkek kzpontjai nem a fizikai testben, hanem a kmban tallhatk), hanem ersebbek lesznek, mint korbban valaha is voltak, mivel az asztrlis anyagban teljes erejk kifejezsre jut, hiszen egyikk sincs lektve a nehz fizikai rszecskk mozgatsval.

Mivel az ilyen ember az asztrlis let legalacsonyabb s legromlottabb krlmnyei kztt van, gyakran gy tnik, elg kzel van a fizikaihoz, hogy rzkeny legyen bizonyos szagokra, br a ltrejv ingerls csak arra elegend, hogy mg jobban fokozza rjng vgyakozst, s az rlet hatrig knozza.

Mivel azonban nincs tbb fizikai teste, amin keresztl csillapthatn vgyait, nincs meg a lehetsge, hogy szrny szomjsgt kielgtse. Ebbl szrmazik a tisztttzre vonatkoz szmtalan hagyomny, ami majdnem minden vallsban megtallhat, amelyek helyesen jelkpezik a lert knz krlmnyeket. Egy ilyen llapot elg hossz ideig is eltarthat, mivel csak fokozatos kimerlsvel sznik meg.

Az egsz folyamat logikai alapja s automatikus prtatlansga vilgos, az ember maga teremti meg krlmnyeit a sajt cselekedeteivel s hatrozza meg azok erejnek s tartssgnak pontos mrtkt. St ez az egyetlen md, ahogyan megszabadulhat a fogyatkossgaitl. Mert ha azonnal jraszletne, akkor a kvetkez lett pontosan ott kezden, ahol a megelzt befejezte, vagyis szenvedlyeinek s vgyainak rabszolgjaknt, s annak lehetsge, hogy valaha is nmaga urv vljon, mrhetetlenl lecskkenne. De ahogyan trtnik, vgyai kignek, a kvetkez testet ltst azok nlkl kezdheti meg, s nje egy ilyen komoly lecke utn valsznleg minden lehetsges erfesztst megtesz, hogy alsbb tudathordozit a hasonl tvedstl visszatartsa.

Egy megrgztt alkoholista nha kpes egy teri anyag ftylat maga kr vonni, s gy rszben materializlni nmagt. Ezutn magba szvhatja az alkohol szagt, de nem azzal az rzkszervvel szagol, mint mi. Emiatt mindent megtesz, hogy msokat is a rszegsgbe knyszertsen, s gy kpes legyen rszlegesen belpni a fizikai testkbe, s megszllni ket, hogy a testkn keresztl mg egyszer kzvetlenl megtapasztalhassa azokat az zeket s egyb rzseket, amelyekre annyira vgyik.

A megszlls lehet lland vagy tmeneti. Amint az imnt emltettk, az elhunyt kjsvr ember brmely testet hatalmba kerthet, amelyet el tud lopni, hogy kielgtse durva vgyait. Ms alkalommal egy ember bosszvgybl ered megfontolt szndkkal megszllhat valakit. Lertak egy olyan esetet, amikor valaki ellensge lenyt szllta meg.

A megszllst megelzni vagy annak ellenllni a legjobban az akarater felhasznlsval lehet. Amikor ez elfordul, majdnem mindig azrt van, mert az ldozat eleinte nknt tadja magt a betolakod hatsnak, s ezrt els lps az, hogy a behdols folyamatt visszafordtsa. Az elmt meghatrozott ellenllssal llandan a megszlls ellen kell fordtani, ersen megrtve, hogy az emberi akarat ersebb, mint brmilyen rossz befolys.

Az ilyen megszlls nyilvnvalan teljesen termszetellenes, s mind a kt flre nzve a legnagyobb mrtkben rtalmas.

A mrtktelen dohnyzs asztrlis testre gyakorolt hatsa a hall utn figyelemre mlt. A mreg annyira megtlti az asztrlis testet, hogy az a nikotin hatsra megkemnyedik, s kptelen helyesen dolgozni vagy szabadon mozogni. Egy idre az ember olyan, mintha le lenne bnulva, kpes ugyan beszlni, mgis meg van fosztva a mozgstl, s szinte teljesen el van vgva a magasabb hatsoktl. Amikor asztrlis testnek megmrgezett rsze elhasznldik, kiemelkedik ebbl a kellemetlen helyzetbl.

Az asztrlis test ugyangy vltoztatja rszecskit, mint a fizikai test, de itt nem ltezik olyan, ami megfelelne az tkezsnek s az emsztsnek. A kihull asztrlis rszecskket a krnyez lgkrbl ms rszecskk ptoljk. Az hsg s szomjsg tisztn fizikai vgyai itt tbb nem lteznek. Viszont a falnksg vgya, hogy az zlels rzst kielgtse, s az iszkos vgya azok utn az rzsek utn, amelyek az alkohol felszvdst kvetik, mivel egyarnt asztrlisak, gy mg megvannak, s amint mr emltettk, ezek nagy szenvedst okozhatnak annak kvetkeztben, hogy hinyzik a fizikai test, amelynek segtsgvel ezek kielgthetk.

Sok mtosz s hagyomny ltezik, amelyek a lert krlmnyeket pldzzk. Ezek egyike Tantalusz mondja, aki rjt szomjsgtl szenvedett, mgis arra volt krhoztatva, hogy lssa, amint a vizet ppen akkor veszik el ajktl, amikor mr majdnem rintette azt. Egy msik, amelyik a becsvgyat jelkpezi, Sziszifusz mondja, aki arra volt krhoztatva, hogy egy nehz sziklt grgessen fel egy hegyre, de csak azrt, hogy lssa azt ismt legurulni. A szikla itt a becsvgy terveket jelenti, amelyeket az ember tovbbra is szvget, de csak azrt, hogy felismerje, nincs fizikai teste, amellyel megvalsthatn azokat. Vgl is kimerti nz becsvgyt, rjn, hogy nem kell a sziklt grgetnie, s hagyja megpihenni a hegy lbnl.

Egy msik trtnet a sziklhoz ktztt Tityus, akinek a mjt keselyk marcangoljk, amely azonban jra kin, amikorra megettk. Ez azt az embert jelkpezi, akit a fldn elkvetett bnei miatt rzett bntudat mardossa knoz.

A legrosszabb, amit egy tlagos vilgi ember elkvet magval, az a haszontalan, kimondhatatlanul unalmas ltezs, amibl hinyzik minden rtelmi rdeklds, s ami az nknyeztet, jelentktelensggel s pletyklkodssal eltlttt fldi let termszetes folytatsa.

Az egyedli dolgok, amelyekre vgyik, tbb mr nem lehetsgesek szmra, mert az asztrlis vilgban nincs semmi megvalsthat zlet, s br olyan nagy trsasga lehet, amekkort csak kvn, a trsasgi let most nagyon klnbz dolog a szmra, mert mindaz a nagyravgys, amire az alapul, ebben a vilgban nem ltezik.

gy az ember maga alkotja meg a sajt tisztttzt vagy mennyorszgt, ezek azonban nem helysznek, hanem a tudat llapotai. A pokol nem ltezik, csak a teolgiai kpzelds koholmnya. Sem a tisztttz, sem a mennyorszg nem lehetnek rkkvalk, mert egy vges ok nem hozhat ltre vgtelen okozatot.

A legrosszabb tpus ember hall utni krlmnyeit mindamellett taln legjobban a „pokol” sz rja le, br az sem rkk tart. gy pldul nha megtrtnik, hogy egy gyilkost mindenhov kvet az ldozata, s sohasem tud elmeneklni annak zaklat jelenlttl. Az ldozat (hacsak maga is nem nagyon alacsony tpus) ntudatlansgba burkolzik, s ez a teljes ntudatlansg a mechanikus ldzst j rettegssel egszti ki.

Az ilyen krlmnyek nem nknyesen jnnek ltre, hanem olyan okok elkerlhetetlen kvetkezmnyei, amelyek mindegyikt az ember hozta mkdsbe. A termszet lecki szigorak, de hossz tvon mgis jsgosak, mert a llek fejldshez vezetnek, mivel szigoran javt jellegek s hasznosak.

A legtbb ember szmra a hall utni llapot sokkal boldogabb, mint a fldi let. A legels rzs, amelynek az elhunyt ltalban tudatra bred, a legcsodlatosabb s leggynyrbb szabadsg rzse, nincs mirt aggdnia, nem vr re ktelessg, kivve azokat, amelyeket nknt magra vllal.

Ebbl a szempontbl megkzeltve vilgos, hogy bsges bizonytk van arra az lltsra, hogy azok, akik fizikailag „lnek”, a fizikai testbe vannak eltemetve s beszortva, valjban kevsb lk, mint azok, akiket halottnak neveznek. Az gynevezett halottak sokkal szabadabbak s mivel kevsb akadlyozzk az anyagi krlmnyek, sokkal hatkonyabban kpesek dolgozni, s a tevkenysgek szlesebb skljt fedik le.

Az olyan ember, aki nem engedte meg asztrlis teste trendezdst, szabad az egsz asztrlis vilgban, s nem tallja azt kellemetlenl zsfoltnak, mivel az asztrlis vilg sokkal nagyobb, mint a fizikai vilg fellete, mg npessge valamivel kisebb, mivel az emberisg tlagos lettartama az asztrlis vilgban rvidebb, mint a fizikai vilgban.

A halottakon kvl az asztrlis vilgban termszetesen ott van az lk mintegy egyharmad rsze is, akik alvsuk alatt tmenetileg elhagytk fizikai testket.

Br a teljes asztrlis sk nyitva ll brmelyik lakja szmra, aki nem engedte meg asztrlis testnek trendezdst, a nagy tbbsg mgis a fld felsznnek kzelben marad.

ttrve egy magasabb embertpusra, gondoljunk egy olyan emberre, akiben van nmi rtelmi termszet rdeklds, pldul a zene, az irodalom, tudomny, stb. irnt. Annak szksgessge, hogy a napok nagy rszt „pnzkeresssel” tltse, mr megsznt, az embernek szabadsgban ll pontosan azt csinlni, amit szeret, amennyiben azt a fizikai anyag nlkl meg lehet valstani. Az asztrlis letben nemcsak a legfensgesebb zent lehetsges meghallgatni, hanem sokkal tbbet is lehet hallani, mint korbban, mert az asztrlis vilgban ms s teljesebb harmnik vannak, mint amilyeneket az arnylag tompa fizikai flek meghallani kpesek. A mvsz szmra a magasabb asztrlis vilg minden szpsge nyitva ll, hogy gynyrkdjn benne. Az ember knnyen s gyorsan kpes az egyik helyrl a msikra mozogni, s a termszet csodit nyilvnvalan sokkal knnyebben meglthatja, mint brmikor a fizikai skon. Ha trtnsz vagy tuds, rendelkezsre llnak a vilg knyvtrai s laboratriumai, a termszeti folyamatokat sokkal teljesebben megrti, mint korbban brmikor, mert most egyarnt lthatja a bels s a kls mkdst, s sok olyan okot is, amelyeknek korbban csak a hatsait ltta. Mindezen esetekben boldogsga rendkvl megnvekszik, mert nem lehetsges elfradni.

Egy emberbart ldsos munkjt nagyobb nyomatkkal vgezheti,

Mg nincs hozzszls.
 

  

 

 

Frisstsek

Flrt tippek csajoknak

Flrtlsi tippek pasiknak

Flrtlsi tancsok nknek

SMS flrtls szablya

Szerelmes /flrtls sms-ek

rknaptr
 

Nem tudod, milyen napon szlettl?
Vlaszd ki az vet, hnapot s a napot:

v: . Hnap: Nap:

A ht megfelel napja:

 

 

 

Kapcsold irodalom

 

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Tibeti halottasknyv.

Kapcsold filmek

A bks harcos tja

Kis Buddha

Szamszra

Tavasz, nyr, sz, tl, tavasz

Dmonok a vilg tetejn

Tibeti halottasknyv

Kundun

Tibeti jgik

Milarepa

Chihiro

Totoro

Saint Oniisan

Tz a h alatt

Ht v Tibetben

 

 

rdekessgek

Orvosok a  skype-on

Egszsgfigyel

Orosi sztr

Orvosi sztr 2

Google maps

Virtulis fldgmb

H s felhtrkp

 

 

 

 

Izgalmas irodalom

Conze, Edward: A buddhizmus rvid trtnete, Budapest: 1999.

Eliade, Mircea: Vallsi hiedelmek s eszmk trtnete 2., Budapest :1995.

Glasenapp, Helmuth: Az t vilgvalls, Budapest: 1975.

Hetnyi Ernõ: Buddhizmus a buddholgia tkrben, Budapest: 1989.

Hetnyi Ernõ: Buddha, Dharma, Sangha, Budapest: 1994.

Krsi Csoma Sndor: Buddha lete s tantsa, Bukarest: 1982.

Kng, Hans - Bechert, Heinz: Prbeszd a buddhizmusrl, Budapest: 1999.

Rawson, Philip: Az indiai civilizci, Budapest: 1983.

Schmidt Jzsef: Buddha lete, tana, egyhza, Budapest: 1995.

Takcs Lszl: A buddhizmus kialakulsa, Budapest: 1984.

Tchy Olivr: Buddha, Budapest: 1986.

Vekerdi Jzsef: Buddha beszdei, Budapest: 1989.

Zago, Marcellino: A buddhizmus, Budapest: 1995

Skilton, Andrew: A buddhizmus rvid trtnete, Corvin Kiad, 1997

Porosz Tibor (ford.): Ltusz sztra, Farkas Lrinc Imre Kiad, 1995

Hamar Imre: Buddha megjelense a vilgban, Balassi Kiad, 2002

Buswell, Robert E.: Encyclopedia of Buddhism, Macmillian 2004

Williams, Paul: Mahayana Buddhism: The Doctrinal Foundations, Routledge, 2009

Foldal design

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!