Pasik 35 felett
2018.11.12. 21:30
Ha egy bizonyos kor utn a n nem kel el, knnyen bekerlhet az rk szingli skatulyba, de vajon ugyanez a sors vr az egyedlll pasikra is? A Life.hu most arra volt kvncsi, hogy a harmadik X utn a frfiak mirt vlnak "lthatatlann" a trskeres piacon.
Ntlen frfiak, egyesljetek!
Amikor egy n ismerkedik - trtnjen az a virtulis trben vagy szemlyesen - nemnl fogva jobban pozicionlja magt, hiszen a ni titkos vonzer mindig bdt, izgalmas s kifrkszhetetlen.Ugyanakkor a frfiakkal szemben tmasztott (gyakran ellentmond) kvetelmnyek ennl jval komplexebbek: legyen megbzhat, btor, cltudatos s romantikus szemlyisg, fizesse a szmlkat, olvasson a n gondolataiban, mindig a maximumot nyjtsa az gyban, de a nk rszrl nem megengedett a gyengesg, a bizonytalansg vagy a tlzott rzelmi megnyilvnuls. Egy frfinak teht szmtalan (j) elvrsnak kell eleget tennie, s kevsb kaphat eslyt a trskeress vilgban, ha nem felel meg a fenti kritriumoknak.
Egyedlll + jkp = problms eset
A statisztikk szerint ma egyre tbb n l 30 v felett egyedl, akik knytelenek eltrni a negatv megjegyzseket s a visszatr kellemetlen krdseket, hogy "Mi a baj veled?", de a trsadalmi megblyegzs nem csak rjuk rvnyes. A hasonl kor fggetlen frfiakat is elszeretettel illetik olyan gnynevekkel, mint a "playboy" s a "lzer", vagy egyszeren csak rjuk hzzk a "furcsa" jelzt. Amikor egy n megtudja, hogy a randipartnere egyedlll, s soha nem volt hzas, valsznleg rgtn azt felttelezi, hogy kptelen felnni, s minden bizonnyal nem ksz arra, hogy rett frfiknt viselkedjen egy kapcsolatban. Nha ezek a "tnyek" mr nmagukban elegendek ahhoz, hogy a n azonnal kifaroljon a szitucibl - anlkl, hogy idt sznna az illet megismersre -, mert knnyen lehet, hogy szinglisge mgtt ms okok llnak.
Rgen irigyelt ncsbszok, most kegyvesztett agglegnyek
Carl Weisman "Mirt nem voltl soha hzas?" cm provokatv knyvben rvilgt arra, hogy az egyedlll frfiak is tapasztaljk a trsadalmi kirekesztettsget, s tbb szz szingli pasival ksztett interj utn arra a megllaptsra jutott, hogy sok n inkbb randizik egy 40-es elvlt pasival, mint olyannal, aki mg soha nem volt ns. A szerz szerint ezek a frfiak ugyangy vgynak egy boldog csaldi letre, de mg nem tallkoztak a megfelel szemllyel. Hozzteszi, hogy a mai nk nagyon trelmetlenek, s amikor belebotlanak egy potencilis jelltbe, elfelejtik azt az aprcska tnyt, hogy ha egy 35 feletti frfi mg nem adta a fejt a nslsre, nem valszn, hogy els gondolata rgtn a hzassg lesz. Knyvben emltst tesz a "80% dilemmrl" is, ami azt jelenti, hogy a frfiak szvesen belemennek egy kapcsolatba, ha sok az egyezsg, m ezek a hasonlsgok nem elegendk ahhoz, hogy vgrvnyesen elktelezzk magukat egy n mellett.
Szinglik, kifel!
Amikor jcskn a harmadik X-en tl valaki az egyetlen szingli egy bizonyos trsadalmi krben, sokkal inkbb megkrdjelezheti a sajt rtkeit, egyre bizonytalanabb vlhat, s ilyenkor a frfi gy definilhatja nmagt, mint akinek mr lejrt a szavatossgi ideje. Egy csupa agglegnybl ll barti trsasggal mindig j mka bulizni, de ha kzlk valaki megtallja a prjt, knnyen megvltozik a klikk dinamikja. Ez egy teljesen ms lmny, klnsen azok szmra, akik mg mindig a prkeressi fzisban vannak, s emiatt sok frfi rezheti gy, hogy kilg a sorbl. Ennl mr csak az a rosszabb, ha az illetnek llandan azt kell hallgatnia, hogy legjobb bartja folyamatosan az j kedvesrl radozik. Ilyenkor a szingli frfiak bizonyos hnyada ktsgbeesik, ahelyett, hogy kiterjeszten az ismeretsgi krt. A megvltozott lethelyzet nem vethet vget egy kzeli bartsgnak, s nincs olyan szably, amely kimondja, hogy egy adott kor utn ciki, ha egy pasi mg nem mondta ki a boldogt igent.
Gazdag Enik pszicholgus vlemnye:
"Ma egyre tbb kzpkor frfi ksn, vagy egyltaln nem hzasodik. Az agglegnyekkel kapcsolatos mtoszok s sztereotpik tbbnyire egyszerek s pontatlanok, hisz lehetetlen lenne megbzhat kvetkeztetseket levonni az sszes emberrl, akik sszehzasodtak, gy a 30 feletti szingli frfiakrl alkotott kp is messze elmarad a valsgtl. Az, hogy valaki mirt marad egyedl ennyi ids korra, bels folyamatok fggvnye. Bizonyos ntlen frfiak esetben ez lehet rzelmi zavar, gyermekkorban kialakult torz nkp, az anya fixldsa, mg msok esetleg ktdsi problmkkal kzdenek vagy a megszoks rabjai, s pnikba esnek a gondolattl, hogy msokkal osszk meg a mindennapi letket. Sok fggetlen frfi nehz lelki terheket cipel, s azok a figyelmeztetsek - rkezzen az a n vagy a csald oldalrl -, melyek letkzpi krzisre irnyulnak, mg jobban sszezavarjk az illett, ennek pedig zrkzott s vdekez magatarts lehet a kvetkezmnye. Az helyzetket tovbb bonyoltja, hogy nincs igazn olyan hely, ahol beszlni tudnnak a problmikrl s az rzseikrl."
|